Reklam
  • Reklam
Türkiye’ye ilk uçuşlarına yarın başlayacak

Türkiye'ye ilk uçuşlarına yarın başlayacak

Jet2.com'un Türkiye'deki partneri MTS Globe'nin Türkiye Genel Müdürü Münci Karakaya, İngiltere'nin Türkiye'ye yönelik uçuş yasağını kaldırmasının ardından Türkiye'ye ilk uçuşların yarın başlayacağını ve bir günde 8 uçağın geleceğini söyledi.

14 Temmuz 2020 - 11:40 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 11:51

Münci Karakaya, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, uçuş yasağının ardından İngiltere'den Türkiye'ye yönelik ilk uçuşların yarın yapılacağına dikkat çekerek, ''Jet2.com Türkiye'ye yönelik ilk uçuşlarını yarın gerçekleşiyor. Bir günde 8 uçak gelecek. Bu 8 uçağın 2'si Antalya'ya, 3'ü Dalaman'a, 2'si Bodrum'a ve biri de İzmir'e gidecek'' dedi. 

Haftada 67 sefer

Jet2.com'un Türkiye uçuşlarının Ekim ayı sonuna kadar süreceğine işaret eden Münci Karakaya, şunları söyledi:

''Jet2.com 189 kişilik uçaklarıyla ilk gün Türkiye'ye 8 sefer yapacak. Ancak daha sonra sefer sayıları artacak. Bundan sonra her hafta Antalya'ya 19, Dalaman'a 29, Bodrum'a 12 ve İzmir Adnan Menderes Havalimanına ise 7 sefer olmak üzere toplam olarak bir haftada 67 sefer düzenleyecek. Bu seferler ekim ayının sonuna kadar sürecek. 1 Ağustos tarihinden itibarende TUI ve Easyjet'de Türkiye'ye uçuşların başlayacağını ilan etti. İngiltere pazarı biraz canlanacak. Ancak bu piyasaya İngiltere pazarı yetmez. Herşey Şansölye Merkel'e bağlı. Almanya'nın seyahat uyarısını kaldırması Türk turizmine ivme kazandırır.''
 

Bu haber 1988 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Oteller de kapatıldı
Oteller de kapatıldı
''Kültür ve İnanç Destinasyon Çalıştayı'' yapılacak
''Kültür ve İnanç Destinasyon Çalıştayı'' yapılacak