Türkiye’ye talep artıyor, seyahat yasağının kalkması...

Türkiye'ye talep artıyor, seyahat yasağının kalkması bekleniyor

Koronavirüs salgınını gerekçe göstererek 31 Ağustos tarihine kadar Türkiye'ye seyahat yasağı uygulayan Almanya'ya rağmen Almanca konuşan ülkelerden Türkiye'ye büyük talep olduğu bildirildi.

01 Temmuz 2020 - 10:59 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 09:13

Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Almanya'ın seyahat uyarısına rağmen Alman, Avusturya, İsveç ile diğer Almanca konuşan ülkelerde Türkiye'de tatil yapmak isteyenlerde büyük bir kıpırdanma olduğunu söyledi.

Alman iç pazarı için yoğun talebe rağmen İspanya ve diğer AB ülkelerinde tatil talebine temkinli yaklaşıldığını belirten Rosati, şunları kaydetti.

''Türkiye için arz-talep yükseliyor. Ancak seyahat uyarısı kalkmadığı için bekleniliyor. Avrupa'da insanların arzusu Türkiye'ye gelmek. Zaten Türkiye'de misafirlerini ağırlamak için her yönüyle hazır. Oteller de sertifikasyonlarını tamamladı. Türkiye Avrupa'dan gelecek turistler için her türlü kolaylığı gösterdi. Satışlarımız istediğimiz gibi...''

-Gurbetçilerden yoğun talep var

Avrupa'da yaşayan gurbetçilerden yoğun talep geldiğini ifade eden Rosati, Türkiye'de 2-3 kezden daha fazla gelen Türkiye sevdalısı ve ülkemizi çok iyi tanıyanların da sabırsızlandığını kaydetti.

Türkiye'den çıkışta COVİD19 testi yapılmasının da Türkiye'ye ilgiyi daha da artırdığına dikkat çeken Rosati, şöyle devam etti.

''Almanya'nın 31 Ağustos'tan önce seyahat yasağı uygulamasının kalkacağını düşünüyorum. Başta Almanya olmak üzere diğer ülkelerde de Türkiye her zaman gündemde yer alıyor. En iyi senaryoya göre Türkiye'ye Almanca konuşan ülkelerden 1,5 milyon turist geleceğini öngörüyorum. Çünkü Antalya havaalanı ve otellerde alınan önlemler dörtdörtlük. Türkiye'de her yerde dezenfekte var. Ülkemizi sevenler Türkiye'ye çok gelmek istiyor. Avrupa'da İspanya'dan sonra tercih edilen ülkeler arasında ikinci sırada Türkiye yer alıyor.''

 

Bu haber 680 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ortadoğu ülkeleri ile turizm hareketliliği başlamalı
Ortadoğu ülkeleri ile turizm hareketliliği başlamalı
Türkiye bileti arayanlar 4 kat arttı
Türkiye bileti arayanlar 4 kat arttı