Türkiye’ye uçuşlar masaya yatırılacak

Türkiye'ye uçuşlar masaya yatırılacak

Türkiye'de koronavirüs vakalarının rekor kırması nedeniyle Rusya da alarmda. Rus turizmciler, henüz resmi makamlardan bir “uyarı” almadıklarını, ancak Türkiye’ye uçuşların durdurulması durumunda “Rusya’da toparlanma emareleri gösteren turizm sektörünün çökeceğini” söylüyor.

08 Nisan 2021 - 11:48 - Güncelleme: 09 Nisan 2021 - 15:42

Kommersant’a konuşan bir kaynak, konunun ayrıntılı olarak cuma günkü bakanlar kurulu toplantısında masaya yatırılacağını ve buradan bir karar çıkabileceğini belirtti.

 Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin, bir kapanma ya da uçuş yasağı olmazsa bu yıl Rusya'dan 5-6 milyon turistin Türkiye’ye gideceğini, bunun kriz öncesi seviyeye denk olduğunu belirtiyor.

Türkiye’deki son gelişmelerin ardından Rus turistlerin çağrı merkezlerini daha sık arayıp Türkiye'ye uçuşların yasaklanması durumunda turu iptal olasılığı ve para iade imkanı konusunda sorular sormaya başladığı belirtiliyor. Ancak uzmanlar dinamikleri yavaşlatmanın söz konusu olmadığını, çünkü esas olarak aşılanmış veya aşı yapmayı planlayan turistlerin Türkiye turu aldıklarını belirtiyorlar.

Rus turizmcilere göre Türkiye'ye turist akışını durdurmak sadece “yasak” kararı ile mümkün olabilir.  Ancak şu ana kadar Türkiye ile hava trafiğinde kısıtlama ile ilgili sektöre herhangi bir bildirim yapılmış değil.

Bir kaynak, konunun ayrıntılı olarak hükümetin cuma günkü toplantısında masaya yatırılacağını ve buradan bir karar çıkabileceğini belirtti. (Turkrus)

Bu haber 967 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İtalya 26 Nisan’dan itibaren yeniden açılmaya başlayacak
İtalya 26 Nisan’dan itibaren yeniden açılmaya başlayacak
İkamet sahibi yabancılara uyarı:  “İptal ederim, acımam”
İkamet sahibi yabancılara uyarı: “İptal ederim, acımam”