Reklam
  • Reklam
TÜROB Başkanı Ersin’den ’’Dünya Turizm Günü’’ mesajı

TÜROB Başkanı Ersin'den ''Dünya Turizm Günü'' mesajı

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

27 Eylül 2019 - 10:41 - Güncelleme: 28 Eylül 2019 - 10:55

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Eresin'in mesajı şöyle:

Dünya Turizm Örgütü verilerine göre, Uluslar arası turist sayısı 2018 yılında 1,4 milyara ulaştı. 2030 yılına gelindiğinde ise  bu rakamın 2 milyara yaklaşması bekleniyor. Turizm sektörü bugün, kimyasal ve yakıttan sonra dünyanın en büyük 3. ihracat sektörü. Küresel turizmin büyüklüğü ve diğer birçok sektör üzerindeki etkisi giderek ön plana çıkıyor.

Bilgi ve inovasyona bağımlı olarak yaşadığımız günümüz dünyasında, sadece yeni araçlara ve teknolojilere değil yeni bir vizyona ve düşünce tarzına ihtiyacımız bulunuyor. İnovasyonu ve dijital ilerlemeleri kullanarak, yerel toplumu güçlendirmeyi ve etkin kaynak yönetimini geliştirmeyi, dolayısıyla turizmi daha geniş sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaştırmayı amaçlamalıyız.

Sektörümüzün her daim dinamik ve çok yönlü yapısı ile dünyayı ve toplumları birleştiren en büyük ve tarafsız güç olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden TÜROB olarak yenilikçi projeler ve işbirlikleri geliştirmeyi tasarlıyoruz.

Bu vesile ile global etik kuralların hakim olduğu, bilinçli ve sorumlu ilkelerle hareket edebilen bir dünya turizmi ümit ediyor, tüm meslektaşlarımın 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nü kutluyorum.

Bu haber 591 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otel ve pansiyonlar dezenfekte edildi
Otel ve pansiyonlar dezenfekte edildi
Pegasus'ta Avusturya yolcularını uyardı
Pegasus'ta Avusturya yolcularını uyardı