TÜROB’tan otellere yasak uyarısı!

TÜROB'tan otellere yasak uyarısı!

Türkiye Otelciler Birliği'nden (TÜROB) , İçişleri Bakanlığı'nın 4 günlük sokağa çıkma yasağı konusunda otellere yazı gönderdi.

21 Nisan 2020 - 11:50 - Güncelleme: 22 Nisan 2020 - 12:44

TÜROB'TAN yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı tarafından yarın gece saat 24:00 itibariyle 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta 26 Nisan 24.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildiği belirtilerek, otel çalışanlarının yasaktan muaf olduğu hatırlatıldı. Açıklama şöyle:

''T.C. İçişleri Bakanlığı’nın ilgi yazısı ile 22.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 26.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında yazıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere Büyükşehir statüsündeki 30 il (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

Oteller ve konaklama tesisleri faaliyetlerini sürdürecek olup buralardaki yönetici, görevli ve çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaf tutulmuştur.

Bu kapsamda otellerde çalışacak olan personellerin istisna kapsamında değerlendirilebilmeleri açısından, açık kimlik bilgileri ile servis araçları sürücüleri ve araç plakalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

İstanbul’da bulunan üyelerimizin, söz konusu bilgilerin ekte bir örneği gönderilen MS Excel formatında hazırlanarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğünün istanbulpersonel@egm.gov.tr Turizm Şube Müdürlüğünün istanbulturizm@egm.gov.tr ve İl Müdürlüğü’nün yatirimisletmeler34@ktb.gov.tr e-posta adresine ÇOK ACELE gönderilmesi gerekmektedir.

*İlgili bildirimin bir kopyasının personelin yanında bulundurulması önerilmektedir.

 

Bu haber 1203 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sümela Manastırı ziyaretçilerini bekliyor
Sümela Manastırı ziyaretçilerini bekliyor
12 bin yıllık tarihi kent turistleri bekliyor
12 bin yıllık tarihi kent turistleri bekliyor