TÜROFED genel kurulu başladı

TÜROFED genel kurulu başladı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Genel Kurulu Trendy Lara Otelde başladı.

21 Aralık 2019 - 13:21 - Güncelleme: 23 Aralık 2019 - 11:10

Genel Kurul’un açılış konuşmasını TÜROFED Başkanı Osman Ayık yaptı. TÜROFED’in bugüne kadar başarılı işler yaptığını belirten Osman Ayık, ''Sorumluluğunuz oldukça büyük. Türkiye’nin önünde 2023 gibi hedefleri var. Türkiye’nin kalıcı bir şekilde ilk beş içinde yer alması ve sonra da il üçe taşımak sektörün en önemli görevlerindendir” dedi.

 
Sektörün çok daha iyi anlaşılması için gelecekte de bir takım çalışmalar yapılması gerektiğini  ifade eden Ayık, ''TÜROFED, EMITT fuarı ve Moskova’da yapılan Türkiye Festivallerine katkıda bulundu. Özellikle Türkiye Festivalinin devam etmesi gerekiyor'' dedi.


''Son dönemde sektörümüzü derinden etkileyen iki yasal düzenleme oldu'' diyen Ayık, şunları kaydetti:

''Bu iki düzenlme aslında bizin ne kadar önemli olduğumuzu ve gelirleriyle kıyaslandığında aldığını misli misli ödeyebilen bir sektör oldğunu gösterdi. Son düzenlemelerle de Türkiye'nin tanıtımında en önemli kaynağı oluşturan 0-75 oranla yüzde 80’nin aşkını oluşturan bir sektörüz.

Konaklama vergisi son derece önemli. İçinde yaşadığımız dünya hızlı değişiyor. Global ölçekli değişimler hayatı ve ekonomik faaliyetleri etkiliyor. Bizlerin de dünyadaki değişimleri yakından takip edip, ulusal bazdaki etkin ve bizi olumlu yönde etkilemesi için kamu , siyasi otorite ve yerel idarelerle istişare halinde olmalıyız.''

Ayık, Kültür ve Turizm Bakanlığıyla da yakın çalıştıkların içinde olduğunu ifade ederek, ''Gönül isterdi ki Sayın bakanımız da burada olup, turizm perspektiflerini sizlerle paylaşsaydı. Ama biz kırgın değiliz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de bakanlıkla olan çalışmaların gelişerek devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Turizm teşvik yasası yeniden düzenlenmeli. Bu düzenleme sektörü 2023 hedeflerine taşıyacaktır. Bu yasanın sektörün önünü sşahsen açacağına inanıyorum. Arkadaşlarımın da bu yasanın çıkması için yapacakları çalışmaların en önemli görevlerden biri olduğunu düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Turizmin amiral gemisi Antalya

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, günlük, haftalık, aylık ve yıllık rekorların kırıldığı 2019 yılının geride bırakıldığını ifade etti.  ''Bu yıl turist sayısı açısından iyi bir yıldı. İnşallah 2020 yılı gelir açısından da en iyi yıl olur'' diyen Vali Karaloğlu, şunları kaydetti:

''Turizmin lokomotifi, Amiral gemisi Antalya'dır. Antalya'da bir başarı varsa bu başarının temelinde herkesin bir arada çalışmasının neticesi var. Turizme TÜROFED'in katkısı büyük. Rusya'da Türkiye festivali yaptı. Bu festivalinin geri dönüşünü aldık. Polonya'da benzerini yapalım istedik. Hedefimizde Kiev var. Türkkiye Antalya'dan ibaret değildir. Turizmi bütün bölgelere yaymamız gerekiyor. Bu nedenle festivale bütün bölgeler katılmalı. Muğla'nın potansiyeli Antalya'dan fazladır ama maalesef bir türlü istenilen Muğla'da olmuyor. 2020 yılında umut ediyoruz Antalya'dan bir değerimiz Türkiye'nin teması seçilir. Türkiye teması Antalya ile birleşmiş olur. Yeni TÜROFED Başkanına başarılar diliyorum.''

20 milyon turist hedefi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  Antalya'nın 16 milyon turist ağırladığını belirterek, şöyle konuştu:

''Konaklama vergisi bu saatten sonra değişirmi bilmem. 16 milyon turitin geldiği 79 milyon geceleme olduğu Antalya'ya güzel bir şeyler yapmak istiyoruz. İnşallah hükümet bu hizmetleri yapan Antalya Büyükşehir Belediyesini unutmaz. Antalya'da Turizm Bakanlığı ile 500 milyon bütçesi olan alt yapı çalışmalarına başlayacağız. Antalya'nın alt yapısını tamamlayacağız. Turizm başta olmak üzere bütün sektörlerle bu çalışmaları sürdüreceğiz. İnşallah 20 Milyon turiste ulaşacağız.''

Konuşmaların ardından TÜROFED'in genel kurulunda seçimlere Sururi Çorabatır  tek başkan adayı olarak katılıyor.

Bu haber 377 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 otelini sağlık çalışanlarına açan Doğuş Grubu'ndan dev bağış
2 otelini sağlık çalışanlarına açan Doğuş Grubu'ndan dev...
THY 14 hat iç hat uçuşunu durdurdu
THY 14 hat iç hat uçuşunu durdurdu