Reklam
  • Reklam
TUROYD yönetimi Bakan Ersoy ile görüştü

TUROYD yönetimi Bakan Ersoy ile görüştü

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) yönetimi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile bir araya geldi. Görüşmede Türkiye Turizm Geliştirme Fonu hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

05 Aralık 2018 - 00:00 - Güncelleme: 06 Aralık 2018 - 14:22

TUROYD Başkanı Ali Can Aksu, ziyaret ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Son dönemde basında da sıkı sık yer alan Turizm Geliştirme Fonunu, kuruluş gerekçelerini, misyonunu ve nasıl yapılacağını doğrudan bakanın ağzından dinlediklerini belirten Aksu, şunları kaydetti:

Yaklaşık 1 saat süren görüşmemizde Sayın Bakanımızın Türk turizminin geleceği ile ilgili vizyon projeler bizleri umutlandırmıştır. Bizi en çok etkileyen misyonu ise “  Yeni turizm tanıtım politikalarımızın başında, tur operatörünün seçtiği otel değil, Müşterinin seçtiği otel ” modeli olacaktır.

Geçmişten bugüne baktığımızda Türkiye’deki turizm ve buna paralel bir şekilde tanıtım politikalarının yabancı tur operatörleri tarafından domine edildiği bir noktadan bu konuda dizginleri TGF vasıtasıyla devletimizin, kamu ve özel sektör turizm sektöründeki paydaşların ele alacağı noktaya geldiğimizi görüyoruz.

Yakın zamana kadar otelcilerimiz yabancı tur operatörlerinin adeta baskı ve yönlendirmesi altında tanıtım/reklam katkı payı adı altında bedeller ödemeye zorlanıyorlardı.

TUROYD olarak Türkiye’nin tanıtım politikalarının hiç kuşkusuz yine ülke turizmimizin ana aktörleri tarafından yönetilmesinden yanayız.

Bugün sayın Bakanımız ile gerçekleştirdiğimiz toplantının ardından TUROYD olarak inancımız şudur ki, turizm sektörümüzün tüm paydaşları, meslek örgütleri ve STK’ları bu taslağı iyi okumalı, iyi irdelemeli ve Türk turizmin geleceğini koruma altına alacak bu yeni bakış açısına, bu yeni yapılanmaya tam destek vermeli

Biz, TUROYD olarak, netice itibariyle, sayın bakanımızın çizdiği yeni vizyona ve bu bağlamda TGF’na tam destek vereceğimizi ilettik.

Taslak içeriği ve avantajları ile ilgili daha sonra kamuoyu ve üylerimize detaylı bilgi verilecektir.''

Bu haber 763 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY'nin ilk 'rüya' uçağı İstanbul'a indi
THY'nin ilk 'rüya' uçağı İstanbul'a indi
ALTİD Başkanı Burhan Sili, ''Tehlike çanları çalıyor''
ALTİD Başkanı Burhan Sili, ''Tehlike çanları çalıyor''