TÜRSAB: Aenteler işyerlerini açmadan online olarak hizmet versin

TÜRSAB: Aenteler işyerlerini açmadan online olarak hizmet versin

TÜRSAB iacentelerin nisan ayı sonuna kadar şyerlerini açmadan online olarak tüketicilere hizmet verebilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na başvurdu.

15 Mart 2020 - 00:00 - Güncelleme: 16 Mart 2020 - 09:36

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği; “Yeni Tip Korona Virüsü”  salgının ortaya çıkmasının ardından ilk olarak gerekli sağlık önlemleri almıştır ve almaya devam ediyor.

TÜRSAB'dan yapılan duyuruda,  kurumun çalışanlarını ve üye seyahat acentalarını bilgilendirmenin yanı sıra Türkiye’deki resmi makamlarla görüşerek salgının etkilerini tüm boyutlarıyla değerlendirerek, alınması gereken önlemler konusunda girişimlerde bulunduğu belirtildi. Bununla birlikte uluslararası düzeyde turizm sektörünü temsil eden önemli kurum ve kuruluşlarla temasa geçilerek dayanışma çağrısı yapılmış ve alınan tedbirlere ilişkin karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğu ifade edildi.

Açıklamada, ''Seyahat Acentalarımızın, 1618 sayılı Seyahat Acentaları Birliği Kanunu uyarınca, yıllık aidat ödeme yükümlülüğünden 2020 yılı için muaf tutulması yönünde Kültür ve Turizm Bakanlığına talep yazısı yazılmıştır. Onay gelmesi durumunda üyelerimize ivedi duyurulacaktır'' denildi.

Ayrıca, ''Seyahat Acentalarının 1618 saylı Kanun uyarınca, iş yerlerinde mesleklerini ifa etme zorunluluğunun, hiçbir yaptırıma ve cezai işleme tabi tutulmaksızın 2020 yılı Nisan ayı sonuna kadar kaldırılması ve belirtilen tarihe kadar işyerlerini açmadan online olarak tüketicilere ve diğer paydaşlara hizmet verip iş ve işlemlerini takip edebilmelerini sağlamak için  Kültür Ve Turizm Bakanlığına talepte bulunulmuştur .Onay gelmesi durumunda, üyelerimize ivedi olarak duyurulacaktı'' denildi.

Bu haber 1303 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya Camii turistlerin ziyaretine açık olacak
Ayasofya Camii turistlerin ziyaretine açık olacak
Çeşme Ilıca Plajı’na çifte sertifika
Çeşme Ilıca Plajı’na çifte sertifika