Reklam
  • Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Adanalı turizmcilerle buluştu

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Adanalı turizmcilerle buluştu

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, 18 yıllık yozlaşmış düzenin izlerini silmek için bu kısa sürede hep birlikte seferber olduklarını belirterek, ‘’18 yıllık yozlaşmış anlayışı tamamen değiştirdik’’ dedi.

28 Eylül 2019 - 10:46 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 12:23

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)  Firuz Bağlıkaya,18 yıllık yozlaşmış düzenin izlerini silmek için bu kısa sürede hep birlikte seferber olduklarını belirterek, ‘’18 yıllık yozlaşmış anlayışı tamamen değiştirdik’’ dedi.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri Adana’da seyahat acentası temsilcileri ile bir araya geldi. Adana BTK Başkanı Murat Şirin’in ev sahipliğinde çok sayıda seyahat acentası temsilcisinin katıldığı yemekli toplantıda Bağlıkaya bir konuşma yaptı. Bağlıkaya, 18 yıldır kronikleşmiş sorunları 18 ayda çözmeye gayret ettiklerini anlattı.

Göreve geldikten sonra kısa bir sürede önemli işlere imza attıklarını belirten Bağlıkaya; “Kaçak faaliyetle mücadelenin önemini çok iyi bildiğimiz için 81 kişilik denetim ordusu kurarak, 81 ilde 69.043 denetim faaliyeti gerçekleştirdik. Bizim dönemimizle beraber kaçak faaliyete indirilen darbe net olarak ortadadır” dedi.

“Yasamızın çıkması için gecemizi gündüzümüze kattık ve sayısız emekle hazırladığımız taslağı, olabildiğince meslektaşlarımızın işine yarayacak şekilde düzenledik’’ diyen Bağlıkaya, Bakanlıkta bekleyen yeni yasa tasarısının meclise gelmesiyle birlikte sektörün nefes alacağını, bildirdi.

kullanan Bağlıkaya, görevi devraldıkları süreçte yaşanan sorunlara ve bu sorunlara karşı getirdikleri çözümlere de değindi.

YOZLAŞMIŞ ANLAYIŞI TAMAMEN DEĞİŞTİRDİK

“Sudan sebeplerle seçimi 3 ay erteleyenlerin, o süre zarfında 130 milyon liralık çek kestiğini hepimiz biliyoruz’’ diyen şunları kaydetti:

‘’Yönetmeyi borçlanmak sanmışlar. Böyle bir zihniyetin bıraktığı enkazı temizlemeye çalışırken, bizim ortaya koyduğumuz vizyon tüm meslektaşlarımızın malumudur. Bu çerçevede mali tablolarımızı ve bilançolarımızı, web sitemiz üzerinden en şeffaf haliyle sizlerle paylaşıyoruz. 18 yıllık yozlaşmış düzenin izlerini silmek için bu kısa sürede hep birlikte seferber olduk”

Bölge Temsil Kurulları için yapılan düzenlemelerden de bahseden Bağlıkaya; “BTK’larımızı daha bağımsız yapılar haline getirerek, elimizden gelen desteği vereceğimizden bahsetmiştik. Bu konuya verdiğimiz önem doğrultusunda Bölge Temsil Kurullarımıza ait ofisleri yeniledik” ifadelerinin ardından, seyahat acentalarının iş imkanlarını geliştirmeleri ve yeni bölgeler keşfederek ürün çeşitliliği sağlamaları amacıyla düzenlenen 9 info gezisi yaptıklarını vurguladı.

TÜRSAB’ın çehresini değiştirerek marka değerini yükselttiklerini belirten Firuz Bağlıkaya, “Görev ve sorumluluklarının farkında olan bir TÜRSAB sözü vermiştik. Yepyeni bir yönetim anlayışıyla bir yandan gece gündüz çalışmaya devam ederken bir yandan da kurumsallaşma projemiz çerçevesindeki denetim sürecimize hazırlandık. 6 ay sonunda yaptığımız çalışmaların ödülünü ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’yle almış olduk. Dünyanın en önemli ülkelerinde, en büyük turizm paydaşlarının katıldığı fuarlarda ülkemizi ve mesleğimizi hakkıyla temsil ettik’’ dedi.

Ülkemiz insanları açısından oldukça yararlı bir hac ve umre sezonunu geride bıraktıklarını belirten Bağlıkaya, ''TÜRSAB olarak, bu süre zarfında sektörümüzü ve meslektaşlarımızı en iyi şekilde temsil etmeye, hac ve umre yolcularımıza gerekli olan tüm alanlarda en doğru hizmeti vermeye çalıştık'' dedi.

Bağlıkaya; bölgedeki rehber sorunları için TÜRSAB’ın etkin bir şekilde TUREB ile temaslarda bulunduğunu ve rehber sayısının artırılması adına gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Bu haber 2198 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pinokyo otel icradan satılık
Pinokyo otel icradan satılık
Ticaret Bakanlığı'ndan otel rezervasyonu uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan otel rezervasyonu uyarısı