Reklam
  • Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan Anı Tur açıklaması

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan Anı Tur açıklaması

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tur iptalleri ve işten çıkarmalarla gündeme gelen Anı Tur ile ilgili yaptığı açıklamada, sorunun biran çözümüne odaklandıklarını söyledi.

29 Eylül 2018 - 17:36 - Güncelleme: 02 Ekim 2018 - 14:17

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB tarafından Topkapı Sarayı'nda düzenlenen etkinlikte sorular üzerine yaptığı açıklamada,  son aylarda yaşanan ani kur artışının etkisiyle iç turizmdeki kapasitelerde ciddi sıkıntılar olduğunu söyledi.

Durumu iyi olan acentelerin dövizi tuttuğunu ancak ödemesi olanın o dönemki kurdan TL’ye çevirdiğini belirten Bağlıkaya, şunları kaydetti:

" Yurtdışındaki otellerden oda satın alabilmeleri için şimdi dövize ihtiyaçları var ancak sıkıntı çekiyorlar. Bunu outgoing yapan birçok acente yaşıyor. Anı Tur da bu sıkıntıyı ağırlıklı yaşayan tur firmaları arasında yer alıyor. Anı Tur'a özellikle hem bakanlık hem de TÜRSAB yardımcı olmaya çalışıyor." 

Bağlıkaya, Anı Tur'da oluşan tüketici mağduriyetini çözmeye çalıştıklarınıve konuya odaklandıklarını ifade ederek,  Anı Tur’un dün bankalarla toplantısının olduğunu, konunun bir an önce çözülmesi için ellerinden geleni yaptıklarını sözlerine ekledi.

 

Bu haber 5338 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatil beldesi dilencileri zabıtaya takıldı
Tatil beldesi dilencileri zabıtaya takıldı
2019 Tunceli yüzey araştırmaları başladı
2019 Tunceli yüzey araştırmaları başladı