Reklam
  • Reklam
TÜRSAB: ’’Bilirkişilik başvurusu yapın’’

TÜRSAB: ''Bilirkişilik başvurusu yapın''

TÜRSAB, Tüketici Hakem Heyetleri Bilirkişilik Yönetmeliği'nin, 9 Temmuz 2020 tarih ve 31180 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsatarak, acentalara başvuruda bulunmalarını istedi.

06 Eylül 2020 - 00:00 - Güncelleme: 07 Eylül 2020 - 14:36

TÜRSAB'dan yapılan duyuruda, Ticaret Bakanlığı’ndan Tüketici Hakem Heyetleri Bilirkişilik Yönetmeliği'nin, 9 Temmuz 2020 tarih ve 31180 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi. Duyuru şöyle:

''Yönetmeliğin 16’ncı maddesi “ilan ve başvurunun yapılacağı yer” hususunu düzenlemekte olup, 1’inci fıkrası “İl müdürlükleri tarafından, sicillerin ve listelerin oluşturulması veya ihtiyaca göre güncellenmesi amacıyla, her yıl Ekim ayının ilk haftasında Bakanlığın internet sitesinde kendilerine ayrılmış olan internet sayfası ile il sınırları içerisinde bulunan kaymakamlıkların internet sayfalarında ve gerekli görülen diğer mecralarda tüketici hakem heyetleri bilirkişiliği başvurusuna ilişkin ilan yapılır.”  hükmünü amirdir.

Başvuruda bulunun

Bu kapsamda sektörümüzde ortaya çıkan tüketici uyuşmazlıklarında, çözümü uzmanlık ve özel ve teknik bilgiyi gerektiren hususlara ilişkin bilirkişilik müessesesi önemli bir yere sahip olup, siz değerli üyelerimizin bilirkişilik için başvuruda bulunmanız Birliğimizce önerilmektedir.

Bu kapsamda başvuru tarihine ilişkin Birliğimizce tekraren duyuru yapılacak olup, Tüketici Hakem Heyetleri Bilirkişilik Yönetmeliği’ni bilgilerine sunarız.

Resmi Gazete linki: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/07/20200709-8.htm

Bu haber 5771 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa’daki ikinci oteli 2021'de hizmete girecek
Avrupa’daki ikinci oteli 2021'de hizmete girecek
KKTC'de koronavirüs kısıtlamaları uzatıldı
KKTC'de koronavirüs kısıtlamaları uzatıldı