Reklam
TÜRSAB’dan acentalara Karadeniz tanıtım turu

TÜRSAB'dan acentalara Karadeniz tanıtım turu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), iç turizm pazarını hareketlendirmek, yeni destinasyonlar açılmasını sağlamak ve kültür turizmine katkıda bulunmak amacıyla, seyahat acentalarına iş geliştirme ve yeni iş imkanlarının oluşturulması için keşif gezileri düzenlemeye devam ediyor. TÜRSAB’ın daha önce Bursa, İzmir, Antalya ve Kapadokya’da düzenlendiği iş geliştirme gezilerinin 5’inci durağı Karadeniz oldu.

23 Mart 2019 - 23:54 - Güncelleme: 26 Mart 2019 - 22:54

Karadeniz tanıtım gezisine TÜRSAB Marmaris, Adana, Bodrum, Kuşadası, Hatay, Pamukkale ve Mersin Bölge Temsil Kurullarına bağlı 300 seyahat acentası temsilcisi katıldı.  21 Mart’ta başlayan bölge tanıtım gezisinde, seyahat acentası temsilcilerine Karadeniz Bölgesi’ndeki tarihi ve turistik noktalar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Gezi kapsamında katılımcılar iki ayrı grup halinde eş zamanlı olarak Safranbolu ve Trabzon’dan karşılıklı hareketle Karadeniz turuna başladı. Trabzon’dan başlayan gezi programının birinci gününde katılımcılara Uzungöl, Vatan Çay Fabrikası, Manzara Tepesi; ikinci gününde ise Trabzon Atatürk Köşkü, Ordu’da Yason Burnu ve Yason Kilisesi gezdirildi.

Safranbolu’dan başlayan gezinin birinci gününde ise katılımcılar Kristal Cam Teras, Safranbolu Arasta Çarşısı, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Yörük Köyü, Sipahioğlu Konağı, 350 yıllık Çamaşırhane; ikinci gününde Kastamonu Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Meydanı, Sinop Tarihi Cezaevi ve Sinop Kalesi’nde tura çıkarıldı.

Bu haber 8469 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzol,
İzol, "Odalar turizm yatırımlarına odaklanmalı"
 Turizm alanında iş birliği memorandumu  imzaladılar
Turizm alanında iş birliği memorandumu imzaladılar