TÜRSAB’dan Koronavirüs açıklaması

TÜRSAB'dan Koronavirüs açıklaması

TÜRSAB, acentalara yönelik Çin'den dünyaya yayılan Koronavirüs ile ilgili açıklama yaptı.

27 Ocak 2020 - 06:33 - Güncelleme: 28 Ocak 2020 - 09:25

TÜRSAB'tan yapılan açıklama şöyle:

Bilindiği üzere son zamanlarda tüm dünya basınında yer alan ve Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak Çin ve civarı ülkelerde de görüldüğü tespit edilen Corona virüsü hakkında gerek Çin’e gidecek vatandaşlarımız açısından gerekse de ülkemizdeki son durum hakkında siz değerli üyelerimizi bilgilendirmek isteriz.

Yakın zamanda Çin’e gidecek veya şu an Çin’de bulunan vatandaşlarımızın T.C. Pekin Büyük Elçiliği resmi internet sitesinde yer alan bilgi ve yönlendirmeleri takip etmesi sürecin daha rahat atlatılması adına elzemdir.

Ülkemizdeki son durum açısından ise; bahse konu virüsün etkilerinden korunmak amacı ile T.C.  Sağlık Bakanlığı öncülüğünde toplanan Bilim Kurulu; Çin’den gelen tüm uçuşlar için bulaşıcı hastalık kontrol önlemlerinin alınması, yolcu iletişim bilgi formlarının doldurulması, yer personelinin bilgilendirilmesi ve de Çin’den gelen tüm uçaklardaki yolcuların uçaktan inişte termal kameralarla taranması kararı alınmıştır. Havalimanlarımızda karantina odaları hazır olup, sağlık ekipleri 7/24 usulüne göre kesintisiz çalışmaktadır.

Ayrıca Çin hükümetinin bölgeyi karantina altına almasının ardından, Çin’e ait bir havayolu firması tarafından haftada üç gün düzenlenen Vuhan-İstanbul seferlerinin durdurulduğu bilgisini paylaşmak isteriz.

Diğer yandan Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada Ülkemiz için bir risk durumunun olmadığı belirtilmiştir. Bu kapsamda turizm sektörü ve günlük hayatı olumsuz yönde etkileyecek bir faktörün bulunmadığını ve bu konuda oluşabilecek her türlü gelişmelerden siz değerli üyelerimizi haberdar edeceğimizi belirtiriz.

Saygılarımızla,

Bu haber 3044 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taksiler de şehirlerarası toplu taşım aracı olarak kullanılmayacak
Taksiler de şehirlerarası toplu taşım aracı olarak...
Yerel marketlerin çalışma saatleri değişti
Yerel marketlerin çalışma saatleri değişti