TÜRSAB enformasyon memurluğu sınav tarihlerini açıkladı

TÜRSAB enformasyon memurluğu sınav tarihlerini açıkladı

TÜRSAB, seyahat acentelerinin enformasyon memurluğu bölümlerinde çalışmak isteyenler için sınav tarihlerini açıkladı.

14 Kasım 2018 - 15:18 - Güncelleme: 16 Kasım 2018 - 12:49

Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları TÜRSAB tarafından, sınav öncesi düzenlenecek hazırlık kursu TÜRSAB Akademi tarafından yapılacak. Buna göre Bursa'daki İngilizce ve Arapça dil sınavları 25 Kasım 2018 Pazar günü yapılacak. Bursa'daki sınav öncesi 24 Kasım'da sınava hazırlık kursu düzenlenecek. Bursa'daki kurs ve sınav için ise 22 Kasım mesai bitimine kadar başvuru yapılabilecek.

Fethiye sınavları 16 Aralık'ta

Fethiye (Batı Akdeniz YTK) İngilizce ve Almanya sınavı 16 Aralık 2018 Pazar günü yapılacak. 15 Aralık Cumartesi sınava hazırlık kursu düzenlenecek. Kurs ve sınav için 13 Aralık mesai bitimine kadar başvuru yapılabilecek. Sınav ve kurs yerleri son başvuru tarihinde TÜRSAB internet sitesinde yayınlanacak. Daha önce türkçe belgesi olmayan adayların türkçe sınavına katılmaları zorunlu. Aksi takdirde yabancı dil sınavına katılma hakkını kaybedecekler.

Turizm genel kültürü ölçülecek

Enformasyon Memurluğu sınavı; turizm genel kültürü konusunda Türkçe olarak yapılacak, sınavda başarılı olanlar “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabilecek. Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavını kazanıp ayrıca Enformasyon Memurluğu yabancı dil sınavında başarı gösterenler “A” “B” ve “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabilecek.

Sınav ücreti acente çalışanlarına yüzde 50 indirimli

Sadece türkçe sınavına veya türkçe ve bir yabancı dil sınavına katılacaklar için sınav harcı 250 TL olarak belirlendi. İkinci yabancı dil sınavı talep edenler 250 TL sınav harcına ek olarak 125 TL ödeme yapacak. TÜRSAB üyesi seyahat aente ortakları ve SGK'lı çalışan personel yüzde 50 indirimli olarak 125 TL alınacak. Sınava hazırlık kursu TÜRSAB Akademi tarafından ücretsiz olarak düzenlenecek.

Başvuru için gerekli belgeler

Sınavlara 18 yaşını tamamlamış olanlar katılabiliyor. Başvuru şahsen yapılacak olup başvuru için gerekli belgeler:

  • Başvuru dilekçesi. (Başvuru dilekçesi TÜRSAB web sayfasında yer almaktadır.) Bu dilekçede sınava katılacak kişinin kimlik ve adres bilgisi ile birlikte Kursa ve Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı sonrası Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil sınavına katılıp katılmayacağı, katılacaksa hangi dillerden katılacağı bilgileri yer alacaktır.
  • Doğrudan yabancı dil sınavına girecek olanlar, daha önce almış oldukları Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı başarı belgesini kayıt esnasında ibraz etmek mecburiyetindedirler.
  • 4 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf, (vize için çekilmiş olan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.)
  • Sınav ve Kurs (istek halinde) harcının yatırıldığına dair makbuz / dekontlar,
  • Kimlik belgesi aslının kayıt ve sınav günü adayların yanında bulundurulması zorunludur. Aksi halde sınava alınmayacaklardır.
  • Sınava katılacak Yabancı uyruklu kişiler çalışma izinlerini veya oturma izinlerini ibraz etmek durumundadır

Sınav başvuru adresleri şöyle:

BURSA (GÜNEY MARMARA YTK) : Kükürtlü Mah. Belde Cad. Başaran Sok. Yeşil Deniz Apt. No:8 Çekirge - BURSA Tel: 0224 234 52 02

FETHİYE (BATI AKDENİZ YTK): Patlangıç Mah. Ölüdeniz Cad. No:71/2 Fethiye/MUĞLA Tel: 0252-612 09 74- 612 61 56

Bu haber 3888 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hakkari'ye termal otel
Hakkari'ye termal otel
Kuşadası'nda 6 kaçak yapı yıkıldı, 524  yapı mühürlendi
Kuşadası'nda 6 kaçak yapı yıkıldı, 524 yapı mühürlendi