TÜRSAB plakaları değişiyor

TÜRSAB plakaları değişiyor

TÜRSAB, 2019 yılı Ocak ayından itibarenüye acentaların, transfer ve tur araçlarında bulundurulması zorunlu olan TÜRSAB plakalarında denetim ve uygulama etkinliğini sağlamak maksadıyla karekod sistemine geçildiğini ve plakaların kullanıma sunulduğunu belirtti.

26 Aralık 2019 - 09:43 - Güncelleme: 27 Aralık 2019 - 11:52

TÜRSAB, 2019 yılı Ocak ayından itibarenüye acentaların, transfer ve tur araçlarında bulundurulması zorunlu olan TÜRSAB plakalarında denetim ve uygulama etkinliğini sağlamak maksadıyla karekod sistemine geçildiğini ve plakaların kullanıma sunulduğunu belirtti. Açıklamada,  01.01.2020 tarihi itibariyle, 2019 yılında verilmiş olan bütün plakaların geçerliliğini yitireceği ifade edildi.

TÜRSAB'dan konuyla ilgili yapılan duyuru şöyle:

''Bilindiği üzere; 2019 yılı Ocak ayından itibaren TÜRSAB üye acentalarının, transfer ve tur araçlarında bulundurulması zorunlu olan TÜRSAB plakalarında denetim ve uygulama etkinliğini sağlamak maksadıyla karekod sistemine geçilmiş ve plakalar, üye acentalarımızın kullanımına sunulmuştur. 2020 yılı TÜRSAB plakaları ise karekod uygulamasına ek olarak elektronik çip kontrol sistemli olacak ve plakaların güvenilirliği ve denetimi konusunda ilave bir mekanizma daha getirilecektir. Bu kapsamda uygulamayla ilgili esaslar aşağıdaki gibidir:

1- 01.01.2020 tarihi itibariyle, 2019 yılında verilmiş olan bütün plakalar geçerliliğini yitirecektir. 2019 yılına ait plakaların 01.02.2020 tarihine kadar TÜRSAB Bölge Temsil Kurulları’na iade edilmesi, temiz çevreye katkı ve üyelerimizin haklarını zedeleyen plaka sahteciliğinin önüne geçilmesi bakımından faydalı olacaktır.

2- 2020 yılında plaka rengi turkuaz olacaktır.

3- 2020 yılında plakalar karekodlu ve elektronik çipli olacaktır.

4- Plaka talepleri, üye acentaların bağlı oldukları TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu aracılığı ile yapılabilecek olup, plakaların üretim sürecinde üye acentalarımızın faaliyetlerini sürdürebilmeleri için kısa süreli geçici yazı hazırlanacaktır.

5- Plakalar, acentaların talebi doğrultusunda bağlı bulunduğu Bölge Temsil Kurulu’na gönderilecektir.

6- TÜRSAB tarafından verilecek olan plaka sayısının tespitinde ekte yer alan Talep ve Taahhüt tutanağında belirtilen belgeler esas alınacak olup, talebin büyüklüğüne göre yeni belge talep edilmesi hakkını TÜRSAB saklı tutar.

7- Yeni plaka birim fiyat ücreti yıllık 75.00 TL’dir (KDV Dahil).

Tüm acentalarımızın 2020 yılı plakalarını zamanında temin edebilmek adına en kısa sürede başvurularını yapmalarını rica ederiz.

Üyelerimizin bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Ek: Plaka Talep ve Taahhütnamesi

 

Bu haber 2750 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taksiler de şehirlerarası toplu taşım aracı olarak kullanılmayacak
Taksiler de şehirlerarası toplu taşım aracı olarak...
Yerel marketlerin çalışma saatleri değişti
Yerel marketlerin çalışma saatleri değişti