Reklam
TÜRSAB’tan acentalara yeni plaka uyarısı

TÜRSAB'tan acentalara yeni plaka uyarısı

TÜRSAB 2019 yılında geçilen kare kodlu yeni plaka (kırmızı) uygulamasıyla ilgili acentalara önemli bir duyuru yaptı.

22 Mart 2019 - 08:59 - Güncelleme: 26 Mart 2019 - 14:21

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Kamu kurum ve kuruluşlarınca TÜRSAB'a yapılan bilgilendirmeler kapsamında aşağıdaki hususları bir kez daha önemle Üyelerimizin dikkatine sunarız:

  1. 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle, bundan önceki yıllarda verilmiş olan bütün plaka ve bandroller geçerliliğini yitirmiştir.
  2. Üyelerimizin kendi bünyelerinde plaka takibini sağlamak ve plakaların zayi olması durumunda kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasını engellemek adına her bir plaka, ayrı bir seri numarası ve karekod ile hazırlanmıştır.
  3. Bandrol uygulaması tamamen kaldırılmış olup, yıllık bandrol verilmemekte olup, her yıl plakalar farklı renkte yenilenecektir.
  4. 2019 yılında yeni kırmızı renkli TÜRSAB plakalarının kullanılması kesinlikle zorunludur.
  5. 2019 yılında kullanılması zorunlu olan kırmızı renkli/kare kodlu TÜRSAB plakaları yerine hala Eski ve geçerliliğini yitirmiş Mavi TÜRSAB Plakası kullanan acentalarımızın bulunduğuna ilişkin tespitler yapılan denetimler vesilesi ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile güvenlik birimlerince Birliğimize bildirilmekte olup, tedbir alınması istenmektedir.
  6. Halihazırda başvuruda bulunmayan ve plaka ihtiyacı olan Birliğimiz üyesi seyahat acentalarımızın; istenmeyen durumlar ile karşılaşmamaları ve kendileri ile yolcularının mağduriyet yaşamamaları adına, ivedi olarak Birliğimize bağlı BTK’lara başvurarak 2019 yılı kırmızı renkli/kare kodlu TÜRSAB Plakalarını temin etmelerini rica ederiz.

Bu haber 5315 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzol,
İzol, "Odalar turizm yatırımlarına odaklanmalı"
 Turizm alanında iş birliği memorandumu  imzaladılar
Turizm alanında iş birliği memorandumu imzaladılar