TÜRSAB’tan ’’yol izin belgeleri’’ hakkında duyuru

TÜRSAB'tan ''yol izin belgeleri'' hakkında duyuru

TÜRSAB, yabancılar için istenen ''yol izin belgeleri'' hakkında duyuru yaptı.

12 Şubat 2021 - 08:45 - Güncelleme: 13 Şubat 2021 - 12:15

TÜRSAB, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden gönderilen  yabancılar için istenen  ''yol izin belgeleri''  ile igili yazıyı üyelerine duyurdu. TÜRSAB'tan yapılan açıklama şöyle:

''Değerli Üyelerimiz,

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden, değerli kağıt israfının önüne geçmek ve yol izin belgesinde sahtecilik faaliyetlerini asgari seviyeye düşürebilmek amacıyla, İl Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından düzenlenen Yol İzin Belgelerinin GÖÇNET sistemi üzerinden barkodlu ve karekodlu olarak temin edilmesi ve bir nüshasının yabancıya mühürlenerek teslim edilmesi, düzensiz göçmenlerin iller arası seyahatlerine “Yol İzin Belgesi” olmaksızın izin verilmemesi ile Ülkemiz içerisinde yolcu taşımacılığı yapan tüm taşımacıların, seyahatleri için geçerli veya izni olmayan yabancılara hizmet sağlamamaları gerektiği hususu T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bildirilmiştir.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün 08.02.2021 tarih ve 7381 sayılı duyurumuza dayanak teşkil eden yazıyı ekte bilgilerinize önemle sunarız.''

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü yazısı

Bu haber 679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya ve İzmir'den Cenevre uçuşlarına başlıyor
Antalya ve İzmir'den Cenevre uçuşlarına başlıyor
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi