TÜRSAB Yasası Aralık ayında TBMM’ye gelecek

TÜRSAB Yasası Aralık ayında TBMM'ye gelecek

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, 14 gün sonra gerçekleşecek TÜRSAB Genel Kurulu öncesinde Antalya’da 750 seyahat acentası temsilcisi ile bir araya geldi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, birlik yasasının Aralık ayında TBMM'ye geleceğini söyledi.

17 Kasım 2019 - 13:00 - Güncelleme: 19 Kasım 2019 - 13:53

Seçim öncesi tüm Türkiye’den acenta temsilcileri ile birlikte Antalya Lara’da kampa giren TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, katılımcılar ile birlikte istişare toplantıları gerçekleştirerek, önümüzdeki senenin yol haritasının çizilmesi kapsamında görüşmeler yaptı. Ardından seyahat acentası temsilcilerine TÜRSAB Rota projesiyle ilgili eğitim ve bilgilendirmeler yapıldı. “Büyük Antalya Buluşması”nın ikinci gününde düzenlenen gala yemeğine ise Antalya, Alanya, Kemer, Side ve Kaş bölgelerinden 750’nin üzerinde konuk iştirak etti.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türk turizminin lokomotifi Antalya'nın sadece Türk turizmi için değil, dünya turizmi içinde çok başarılı bir örnek olduğunu belirtti.

TÜRSAB YASASININ ARALIK'TA ÇIKMASINI BEKLİYORUZ

Bu başarıda TÜRSAB üyelerinin de canla başla çalışması, alın teri olduğunu , ülke aşkı, millet aşkı ve turizm aşkı olduğunu ifade eden Bağlıkaya, 21 ay önce göreve geldiklerini ve bu süre içerisinde, seçim sürecinde verdikleri tüm sözleri birer birer yerine getirmeye çalıştıklarını kaydetti.

TÜRSAB Yasasını en kısa sürede üyelerinin de görüşlerini alarak, bakanlık bürokratlarıyla birebir uzun süren çalışmalar sonrasında tamamladıklarını ifade eden Firuz Bağlıkaya, şöyle konuştu.

'' Sayın bakanımız sektörün yeni kurulmuş dernekleri de dahil, en az 3-4 toplantı yaptı ve taslağının tamamlandığı yönünde açıklamalarda bulundu. Yasamızın bakanımızın basındaki açıklamaları doğrultusunda aralık ayı için de mutabık kaldığımız hali ile meclise sevk edilmesini bekliyoruz.  Bu yasa benim yasam değil, bu yasa hepimizin çıkarlarını, menfaatlerini koruyan, geleceğe umut ile bakmamızı sağlayacak bir yasa mesleğimizin, Türkiye turizminin, bu sektörden ekmek yiyen çocuklarını geleceğini bu meslekten inşa eden meslektaşlarımızın yasası...''

Verdikleri sözlerin başında, dürüstlük ve adalet geldiğini anımsatan Bağlıkaya, ''TÜRSAB, şu anda her birimiyle şeffaf bir kurum. birliğimizin belgesiz hiçbir harcaması yok. belgesiz hiçbir geliri de yok'' dedi.

2022'DE GÖREVİ YENİ ARKADAŞLARA DEVREDECEĞİM

 TÜRSAB da değişimin devam ettiğini vurgulayan Firuz Bağlıkaya, şöyle devam etti. ''Bir dönem daha size hizmet etmek,sesiniz olmaya devam etmek istiyoruz. Bir olmaya birlik olmaya devam edelim. Bu birlik ve beraberliği çok daha kararlı ve emin adımlarla sürdürmek için yine sizlerin enerjisine, gücüne, fikirlerine ve desteğine ihtiyacımız var. Yeni dönem, 2022'nin son günlerinde bitecek. İnşallah, Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken hep birlikte 2023 hedeflerini tutturmuş olacağız ve bu başarıyı Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e armağan edeceğiz. Ne mutlu ki, 2022 yılı ayrıca birliğimizin kuruluşunun 50. yılına denk geliyor. Dönemi neşeyle, coşkuyla bitirerek görevi yeni arkadaşlara devredeceğiz.''

 
 
 
 

Bu haber 825 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acentelerin evden çalışma süresi  yine uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi yine uzatıldı
Rusya uçuş yasağını uzattı
Rusya uçuş yasağını uzattı