TÜRSAB yeni plakalarla ilgili acentelere duyuru yaptı

TÜRSAB yeni plakalarla ilgili acentelere duyuru yaptı

Güvenlik açısından her plakanın üzerinde ayrı bir seri numarası ve karekod bulunduğu belirtilen açıklamada acentelerin dikkat etmesi gerekenler sıralandı ve henüz başvuru yapmayan acentalara da çağrı yapıldı.

15 Ocak 2019 - 16:51 - Güncelleme: 17 Ocak 2019 - 10:49

TÜRSAB yeni plakalarla ilgili acentelere duyuru yaptı. Güvenlik açısından her plakanın üzerinde ayrı bir seri numarası ve karekod bulunduğu belirtilen açıklamada acentelerin dikkat etmesi gerekenler sıralandı ve henüz başvuru yapmayan acentalara da çağrı yapıldı.

TÜRSAB'tan bugün yapılan plaka duyurusu şöyle:

Daha önceden de duyurusunu yapmış olduğumuz 2019 yılı yeni plaka uygulamasına geçilmiş olup, başvurularını yapmış olan acentalarımıza plakalar gönderilmeye başlanmıştır.

1-Üyelerimizin kendi bünyelerinde plaka takibini sağlamak ve plakaların zayi olması durumunda kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasını engellemek adına her bir plaka ayrı bir seri numarası ve karekod ile hazırlanmıştır.

2-Plakalarınızın seri numaralarını not etmeniz ve zayi olması durumunda zayi olan plakanın seri numarasını plaka@tursab.org.trmail adresi vasıtasıyla TÜRSAB’a bildirmeniz halinde plaka kullanıma kapatılacaktır.

3-Üyelerimizin bize bildirdiği zayi plakanın denetim sırasında tespit edilmesi durumunda plakaya el konulacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

4-Plakanın zayi olması halinde tüm hukuki, cezai ve idari sorumluluğun seyahat acentamızın yetkililerinde bulunması kaydıyla; yeni plaka başvurusu için aynı evrak ve ücret koşullarından mesul olunacaktır.

5-Plakalarda bulunan karekodun dayanağı olan sicil bilgilerinin değişmesi halinde plaka geçersiz hale gelecek ve yenilenmeden kullanımı mevzuata aykırı olacaktır.

6-Karekod ile ilgili sistemlere yapılacak faaliyet kayıtları arasındaki uyumsuzluktan plakanın sahibi olan seyahat acentası sorumlu olacaktır.

7-Tüm acentalarımızın 2019 yılı plakalarını zamanında temin edebilmek adına, başvuru yapmayan seyahat acentalarının da en kısa sürede başvurularını yapmalarını rica ederiz.

Bu haber 7629 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTSAD, mültecileri VIP araçlarla sınıra taşıyor
OTSAD, mültecileri VIP araçlarla sınıra taşıyor
ITB Berlin iptal edildi
ITB Berlin iptal edildi