TURSAPNET üyeleri Bakan Ersoy ile görüşecek

TURSAPNET üyeleri Bakan Ersoy ile görüşecek

Turizmciler ve Seyahat Acentaları Platformu'nun (TÜRSAPNET) çağrısıyla TÜRSAB Genel Merkez önünde gerçekleşecek basın açıklaması Covid-19 nedeniyle iptal edilirken, platform üyeleri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşecek.

06 Ekim 2020 - 09:14 - Güncelleme: 07 Ekim 2020 - 14:34

TÜRSAPNET'ten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Değerli üyelerimiz,

Size bir kötü, bir de çok iyi haberimiz var. Önce kötüden başlayalım; Daha önce tarafımıza izin verilen ve bu onaya dayanarak, bir süredir sizlerle paylaştığımız ve bugün gerçekleştirilecek olan basın açıklaması etkinliğimiz maalesef, dün gece saat 23.45'te tarafımıza tebliğ edilen bir yazı ile Covid-19 pandemisi bahane edilerek iptal edildi. İlgili belgeyi ekte sizlerle de paylaşıyoruz. 

Ancak, aynı anda önemli bir gelişme oldu ve iptal konusunda kendisini gecenin çok geç bir saatinde arayarak, bilgisine başvurduğumuz Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy  durumun önemini ve konuların aciliyetini idrak edip, yoğun programına rağmen bizleri dinlemek ve taleplerimizi bizzat değerlendirmek üzere bu sabah saat 10.30 için randevu verdi.

Bu sürpriz randevu bizleri hem onurlandırdı, hem de turizm şirketlerinin durumunu ilgili makama arz edip, sorunlarımızın çözümü yolunda umutlandırdı. Uzun süredir çektiğimiz sıkıntıların dile getirilmesi için yaptığımız yazışmaların ve yürüttüğümüz çalışmaların amacına ulaşması yolunda çok önemli bir adım olan bu görüşme sonrası, detayları YİNE BUGÜN SAAT 14.00’TE, FAİRMONT OTEL’DE MESLEKTAŞLARIMIZ VE BASIN MENSUPLARININ KATILIMI İLE YAPACAĞIMIZ DEĞERLENDİRME TOPLANTISINDA PAYLAŞACAĞIZ. TÜRSAB ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLADIĞIMIZ ETKİNLİĞİMİZE KATILMAYI ARZU EDEN ÜYELERİMİZİ SAAT 14.00'TE MECİDİYEKÖY, BÜYÜKDERE CD. NO 76, ŞİŞLİ/İSTANBUL ADRESİNDEKİ FAİRMONT OTELE DAVET EDİYOR VE BİR ARADA OLMAYI DİLİYORUZ.

Meslektaşlarımızın dertlerine derman olma yolundaki çabalarımızın olumlu bir sonuca ulaşması için her zaman olduğu gibi bundan sonra da sektörümüz adına çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

Son olarak; Sesimizi duyan, yoğun programına rağmen çok hızlı ve sonuca yönelik bir randevu ile biz turizm şirketlerine yönelik önemli bir adım atan sayın Bakanımıza sektör adına teşekkür ediyoruz.''

Bu haber 14217 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'nin ilk butik deniz günleri Bodrum'da yapılacak
Türkiye'nin ilk butik deniz günleri Bodrum'da yapılacak
Turistler Türkiye'nin kapısını Temmuz'da çalar
Turistler Türkiye'nin kapısını Temmuz'da çalar