Uçan Raketler Trabzon’da 10 bin çocuğu masa tenisi ile...

Uçan Raketler Trabzon'da 10 bin çocuğu masa tenisi ile buluşturacak

Havayolu teknolojisinde yerli yazılımla dünyaya hizmet ihraç edenHitit ve Türkiye Masa Tenisi FederasyonuUçan Raketler sosyal sorumluluk projesini şimdi de Trabzon’a taşıdı.2018 yılında Çorum’da ilk adımı atılan ve aynı yıl Isparta ile devam eden Uçan Raketler şu ana kadar 20 binden fazlaçocuğu masa tenisi sporu ile buluşturdu.Projesayesinde6-15 yaş aralığındaki çocuklar ve gençlerin masa tenisi ile tanışması, spor yoluyla yaşam becerilerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

25 Ekim 2019 - 10:17 - Güncelleme: 26 Ekim 2019 - 17:24

Hitit, Uçan Raketler adını verdiği sosyal sorumluluk projesini Çorum ve Isparta’nın ardından şimdi de Trabzon’a taşıdı. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile birlikte hayata geçirilen“Uçan Raketler” projesiyle; çocuk ve gençlerin masa tenisi sporu ile buluşturulması, masa tenisi sayesinde sağlıklı yaşam ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmaları amaçlanıyor.

 

Proje kapsamında; il genelinde ihtiyaç sahibi okullara öncelikle masa tenisi ekipmanları sağlanıyor. Beraberinde, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından verilen profesyonel eğitimler sonunda antrenörlük sertifikası alan öğretmenler tarafından öğrencilerin eğitim süreci başlıyor. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyen bir spor dalı olan masa tenisinde, genç yeteneklerin keşfedilip desteklenerek ülkemizi bu dalda dünya çapında temsil edecek sporcuların kazanılması da hedefleniyor. 2018 yılında başlatılan Uçan Raketler’den Çorum’da 55 okuldan, Isparta’da ise 41 okuldan 20 binden fazlaçocuk yararlandı.

 

Trabzon’da hedef 10 bin çocuğa ulaşmak

Uçan Raketlerkapsamında; Trabzon’da da daha önce masa tenisi ekipmanı olmayan 77okula masa tenisi masası ve malzemesi sağlanacak.Ekipman desteğini, profesyonel bir eğitim programıyla birleştiren Uçan Raketler, Trabzon’da77öğretmene 1. Kademe Antrenörlük Kursu vermeye başladı. Eğitimi tamamlayarak sertifikalarını alacak öğretmenler, masa tenisi eğitiminin okullarda yaygınlaşmasını sağlayacak.

 

Projenin Trabzon lansmanı 24Ekim 2019Perşembe günü Trabzon Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Trabzonil protokolü üyeleri, Hitit ve TMTF temsilcileri, proje paydaşları ve proje okullarından öğretmen ve öğrencilerin katıldığı etkinlik büyük ilgi gördü.

 

Bir spor şehri olan Trabzon’da böyle anlamlı bir projenin hayata geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu şunları söyledi: “Başarıya giden yolda eğitim kadar kültürel ve spor etkinlikleri de çok önemli. Yerli bir firma olan Hitit’in topluma, gençlerimize ve çocuklarımıza böyle bir projeyle katkı sunması mutluluk verici. Sporun her dalının tutkuyla kucaklandığı ilimizde, bu güzel projenin de çok faydalı olacağına inanıyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”  

 

Uçan Raketler diğer illere de taşınacak

 

Projenin hızla farklı illere de taşınacağını ifade edenHitit Genel Müdür Yardımcısı Sezer Özmutlu konuşmasında şunları söyledi:“25 senedir yurt dışına havayolu yazılımı ihraç eden Türkiye’nin ilk bilişim firması olarak katma değer üretirken, diğer taraftan da toplumun gelişmesi için sorumluluklarımızı yerine getirmeye büyük önem veriyoruz.Firma olarak toplumsal sorumluluğumuz gereği önceliği çocuklarımıza ve gençlerimize verdik ve onları spor ile bir araya getirmek istedik.Uçan Raketler projemiz ile şu ana kadar Çorum ve Isparta’da 20.000’e yakın çocuğumuzu masa tenisi ile buluşturduk. İlk adımını 2018 yılında attığımız “Uçan Raketler” ile şimdi de Trabzon’dayız. Bugün birlikte ortak bir umut ve sevinçle başlattığımız proje ile Trabzon’da 77 okuldan 10.000civarında çocuğumuza ulaşmayı hedefliyoruz. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile yaptığımız bu güzel iş birliği ile projenin daha uzun yıllar hem yurt içi hem de yurt dışında süreceğine yürekten inanıyoruz.”

 

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’ndan Yönetim KuruluÜyesiDr. Savas Ertufan;“Yaşam boyu yapılabilen ender sporlardan olan masa tenisinin insan sağlığına ciddi faydalarıvardır. Federasyon olarak masa tenisinin okullara ve tabana yayılmasınabüyük önem veriyoruz.Bu şekilde mutlu toplumlar, sağlıklı nesiller ve elit sporcular yetişeceğine inanıyoruz.Uçan Raketler projesi ile masa tenisi oynama imkânı olmayan binlerce öğrenciye bu fırsatyaratılmaktadır. Bu güzel projenin yurt içi ve yurt dışında sürdürülmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz.TMTF olarak bu güzel projenin sahibi Hitit Bilgisayar Hizmetleri’ne ve Trabzon İl Milli Eğitim ve Spor Müdürlerine destekleri ve uyumlu çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Bu haber 1443 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sertifikasyon sistemimiz Avrupa ve dünyaya örnek
Sertifikasyon sistemimiz Avrupa ve dünyaya örnek
Almanya'daki görüşmelerimizin neticesini alacağız
Almanya'daki görüşmelerimizin neticesini alacağız