Uçuş güzergahı yüzde 8 kısaltıldı

Uçuş güzergahı yüzde 8 kısaltıldı

İstanbul hava sahası, yenilenen uçuş güzergahlarıyla İstanbul Havalimanı başta olmak üzere bölgedeki tüm havalimanlarına ve transit uçuşlara başarıyla hizmet veriyor.

31 Ağustos 2019 - 08:51 - Güncelleme: 02 Eylül 2019 - 11:17

İstanbul hava sahası, yenilenen uçuş güzergahlarıyla İstanbul Havalimanı başta olmak üzere bölgedeki tüm havalimanlarına ve transit uçuşlara başarıyla hizmet veriyor. Bu bağlamda, Marmara Bölgesi’ndeki düzenlemeler sonucunda, İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla uçuş güzergahları geçmişe göre yüzde 8 kısaldı. Bu sayede, sadece İstanbul Havalimanı’nın uçuş sürelerinde her gün ortalama bin 300 dakikalık azalmayla yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlanıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, bu neticelerin gurur verici olduğunu söyledi.

DAİMİ HAVA HUDUT KAPISI

Öte yandan İstanbul Havalimanı,  uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olmuştu. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Buna göre, İstanbul Havalimanı’nın uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak tespitine Pasaport Kanunu gereğince karar verilmişti.

Bu haber 988 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Ersoy, ''Otellerimiz kesinlikle çok hijyenik olmalı''
Bakan Ersoy, ''Otellerimiz kesinlikle çok hijyenik olmalı''
Acentelerin evden çalışma süresi uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi uzatıldı