Reklam
  • Reklam
Volkan Şimşek, ’’Antalya bu yıl erken dolacak’’

Volkan Şimşek, ''Antalya bu yıl erken dolacak''

POYD eski başkanlarından turizmci Volkan Şimşek, Antalya'nın bu yıl erken dolacağını, Ege'nin bu açıdan bu yıl şanslı olacağını söyledi.

12 Ocak 2019 - 07:39 - Güncelleme: 14 Ocak 2019 - 23:45

Volkan Şimşek, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, Utrecht Turizm Fuarında gördüğü kadarıyla Türkiye'nin çok ciddi geri dönüş yağtığını gösterdiğini belirterek, ''Hem Hollanda hem Belçika ve görüştüğümüz İngiliz pazarı yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde Türkiye'nin 2019 yılında 2018 yılına göre yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artış olduğunu gördük. Bu durumdan Yunanlı ve İspanyol turizmciler ciddi rahatsızlık içerisindeler. Çünkü onlar Türkiye'nin yaşadığı kriz yıllarında çok ciddi fiyat artışları yaptılar ve çok ciddi turist sağladılar'' dedi. 

Türkiye sevilen bir destinasyon 

Yaşanılan krizlerden dolayı herkesin Türkiye'yi özlediğini anlatan Volkan Şimşek, şunları söyledi: 

''İnsanlar bu özlemi bu sene gidermek istiyorlar. Bu nedenle Türkiye'ye dönüş büyük oluyor. 2018 yılı için kapasitelerimize dikkat etmemiz lazım. Ciddi satış alıyoruz. Şimdiden bazı tur operatörleri bazı yerlerden stop seyirler almaya başladık diyorlar. Bu haberlerin bu kadar erken alınması ülke açısından güzel ama ülkdeki otoller açısından dikkat edilmesi gereken bir husus. Kapasiteleri, kontenjanları iyi yönetmemiz lazım ki partnerlerimizi kırmayalım, üzmeyelim. 
Fuarda Türkiye stantların dolu olması bizleri mutlu ediyor. Türkiye altın çağlarına yeniden dönüş yapıyor. Antalya bölgesi bu yıl ciddi rezervasyon alacağı ve erken dolacağı için öbür destinasyonlar ön plana çıkacak. Bu sene Ege bölgesi ön planda olacak. Çünkü Antalya'da yer bulamayan bir çok misafir Ege'ye doğru kayacak. Buna hem yabancı kaynaklı msafirler hem de iç pazar kaynaklı misafirler dahil. Çünkü iç pazardaki yoğun fiyat artışlarından dolayı ve talebin artmasından dolayı müşteri daha çok Antalya dışındaki bölgelere kayacak. 
Ege bölgesi bu sene çok iyi bir yaz yaşayacak. Antalya bu gidişler erken dolacak. Ocak ayında Antalya için stop seyirler gelmeye başladı.''

Bu haber 599 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fox TV o otele tazminat davası açıyor!
Fox TV o otele tazminat davası açıyor!
Otellerde doluluk uyarısı
Otellerde doluluk uyarısı