Reklam
  • Reklam
Yangında zarar gören Taşhan Otel yeniden açıldı

Yangında zarar gören Taşhan Otel yeniden açıldı

Samsun Vezirköprü'de 2014 yılında çıkan bir yangında bir kısmı zarar gören ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen ve büyükşehir belediyesi tarafından kiralanan Taşhan Otel yeniden açıldı.

09 Temmuz 2020 - 06:47 - Güncelleme: 09 Temmuz 2020 - 16:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, otelin açılışında, “Üst katında 35 yatak kapasiteli Butik Otel konsepti ve alt katta ise küçük dükkanlar, abdesthane, çocuk oyun alanları ve restoran kısmı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan tarihi mekanın, ilçeye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

300 yıllık geçmişi olan hanın yeni konseptiyle birlikte hizmet vermeye başladığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şöyle konuştu:

“Bir yangın geçirdi ama ilginç bir şey var, biz yaraları sarmayı da iyi biliyoruz. Yaşadığımız sıkıntıları artıya çevirmeyi çok iyi biliyoruz. Burası çok güzel bir şekilde restore edildi. Büyükşehir Belediyesi olarak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiraladık ve hizmete açtık. 

Burası bu konsepti ile ecdadın bize bıraktığı önemli bir miras. Yangın da geçirdi. Burada nice programlar yaptık. Ama bugünkü konseptiyle sanıyorum, Türkiye’de en iyi değerlendirilen hanlardan birisi oldu. Buraya gelen tüm insanlara, Vezirköprü’nün misafirperverliğini, o asaletini yansıtacaksınız. Burası sıradan bir yer değil. Gelen her vatandaşımız gittiğinde burada konakladığı o temizliği, damak zevkini alacak.  Vezirköprümüzün tarihi ve doğa güzelliklerini temaşa ederken, hatıralar oluştururken akşam geldiğinde güzel bir uyku ile sabah dinlenmiş vaziyette kahvaltısını nezih bir şekilde yapacak ve buradan öyle ayrılacak. Tarihi ve turistik seyahat edenlerimizi burada konaklatacağız. Samsun’ da ki birçok programımıza da burası ev sahipliği yapacak.”

Bu haber 2211 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TURSAV  yeni kayıt olacak öğrencilere burs verecek
TURSAV yeni kayıt olacak öğrencilere burs verecek
Takibe düşen kredilerde turizm ilk sırada
Takibe düşen kredilerde turizm ilk sırada