Yeni yasamız sayesinde havayolu firmalarıyla mücadele...

Yeni yasamız sayesinde havayolu firmalarıyla mücadele edebileceğiz

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, ''Yeni yasamız sayesinde seyahat acentalarımızla rekabet eden havayolu firmaları ile de mücadele edebileceğiz'' dedi.

02 Temmuz 2019 - 12:58 - Güncelleme: 03 Temmuz 2019 - 21:00

TÜRSAB, Doğu Bölgesi Seyahat Acentaları ziyaretlerine Van iliyle başladı. 2019 yılının başından beri birçok kez seyahat acentalarıyla bir araya gelerek, bilgilendirme toplantıları yapan TÜRSAB Heyeti’nin bu seferki durağı Van oldu.

Toplantıdaki konuşmasında TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya; “Doğu Anadolu Bölgesi’nin en hareketli turizm ve ticaret kenti olan Van’da, siz değerli meslektaşlarımla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Van ilimiz, gerek tarih öncesi uygarlıklara yaptığı ev sahipliği gerekse bir geçiş güzergahı kimliği taşımasıyla çok önemli bir turizm destinasyonu. Seçildiğimiz günden bu yana seyahat acentalarımız arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek ve yeni pazar imkanları oluşturabilmek adına 5 info gezisi düzenledik. Bu geziler çerçevesinde 1040 meslektaşımızla bir araya geldik. 20’nin üzerinde workshop ve çalıştay ile seyahat acentalarımızı tanıtarak, iş imkanlarını geliştirmeye devam ediyoruz”  dedi.

Bağlıkaya, seyahat acentaları tarafından merakla beklenen ve birinci gündem maddesi durumunda olan yeni yasaya da konuşmasında yer verdi. Bağlıkaya, şunları kaydetti:

“Bölgedeki en büyük sorunun uçak seferleri sayısının azlığından kaynaklandığının farkındayız. Uçak seferlerini artırmak için gerekli görüşmelere başladık. Yeni yasamız sayesinde seyahat acentalarımızla rekabet eden havayolu firmaları ile de mücadele edebileceğiz.

Bunun yanı sıra Van’ın jeopolitik konumundan ötürü İran ile olan turizm ilişkilerine de son derece önem vermemiz ve geliştirmemiz gerekiyor.''

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya,  bölgenin ana sorunu hakkında önemli açıklamalarda bulunarak, yeni yasanın sorunları çözeceğine işaret etti. Van ilinin alternatif turizm pazarlarına yönelmesi gerektiğinin gündeme geldiği gecede gastronomi turizmi, doğa ve alternatif turizm ile ilgili de istişareler gerçekleştirildi.

Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ’un da konuklar arasında yer aldığı toplantıya; TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri, BTK Başkanları, Doğa Gençlik ve Alternatif Turizm, Gastronomi Turizmi, Incoming Turizmi, M.I.C.E. Turizmi ve TOAR İhtisas Başkanlarının yanı sıra Hakkari, Muş ve Bitlis’ten çok sayıda seyahat acentası temsilcilerinden oluşan oldukça kalabalık bir heyetle katılım sağlandı. Düzenlenen geceye basın mensupları da büyük ilgi gösterdi.

Bu haber 2185 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Le Meridien Bodrum Beach Resort  kapılarını açıyor
Le Meridien Bodrum Beach Resort kapılarını açıyor
 Oteller artık yüzde 100 dolmayacak, değişikliklere hazır olmalıyız
Oteller artık yüzde 100 dolmayacak, değişikliklere hazır...