Yeşil Havalimanı sayısı 4’e yükseldi

Yeşil Havalimanı sayısı 4'e yükseldi

Erzincan Havalimanı'na Yeşil Havalimanı sertifikası verildi. Erzincan Havalimanı ile birlikte Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesindeki Yeşil Havalimanı sayısı 4’e, Yeşil Kuruluş sertifikalı havalimanı sayısı 43’e yükseldi.

01 Nisan 2018 - 14:18 - Güncelleme: 04 Nisan 2018 - 10:58

 

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  SHGM tarafından havalimanlarında faaliyet gösteren kuruluşların çevreye, insan sağlığına verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkünse ortadan kaldırılabilmesi amacıyla Yeşil Havaalanı (Green Airport) Projesi yürütüldüğünü anımsattı.  Ocak, şunları kaydetti:

''Bir havalimanının Yeşil Havalimanı “Green Airport” unvanı alabilmesi için o havalimanı dâhilinde faaliyet gösteren proje kapsamındaki kuruluşların gerekli koşulları yerine getirerek ‘Yeşil Kuruluş Sertifikası’ alması gerekiyor.

Bu kapsamda Erzincan Havalimanımıza da 23/03/2018 tarihinde “Yeşil Havaalanı (Green Airport)” unvanı verildi.  Böylece Adana, Tokat ve Uşak Havalimanlarının ardından Yeşil Havaalanı sayımız 4’e çıktı. “Yeşil Kuruluş” sertifikalı havalimanı sayımız ise 43.

Ayrıca; Havalimanlarımızda, sürdürülebilir çevre yönetimi yaklaşımı çerçevesinde sera gazı, gürültü, atık yönetimi çalışmaları hassasiyetle takip ediliyor.  Karbon ayak izini asgari düzeye düşürmek için yenilenebilir enerjiye yönelik altyapı çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülüyor.''

Bu haber 1490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Le Meridien Bodrum Beach Resort  kapılarını açıyor
Le Meridien Bodrum Beach Resort kapılarını açıyor
İlk yolcu uçuşlarını duyurdu
İlk yolcu uçuşlarını duyurdu