Reklam
  • Reklam
Yoğun talep var

Yoğun talep var

TÜRAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, özellikle Kaş ve Kalkan gibi yerlerde villada tatile büyük ilginin olduğunu söyledi.

12 Haziran 2020 - 09:17 - Güncelleme: 12 Haziran 2020 - 18:16

TÜRAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, kontrollü normalleşmenin önemine dikkat çekti.

Haziran ayı itibarı ile biraz normalleşmeye başladıklarını, aylar sonra ofiste ilk toplantılarını yaptıklarını belirten Perçin, ''Normalleşmemiz gerekiyor. En azından aşı bulununcaya kadar hayatımıza ve işlerimize devam etmek durumundayız. İstihdam sağladığımız arkadaşlarımız var. Onlarla çalışmaya devam etmek durumundayız. Bu normalleşme ile birlikte Covid-19 Salgının devam ettiğini, eskisi kadar olmasa da bir tehlike durumunda olduğunu da unutmamız gerekiyor. Yine bundan sonra Sosyal mesafemize uyarak, maskemizi takarak ve hijyene önem vermeye devam etmeliyiz” dedi.

En şanslı bölgeyiz!

Batı Antalya Bölgesinin Pandemi sonrası oldukça şanslı bir bölge olduğuna dikkat çeken Başkan Rıza perçin, özellikle Kaş, veKalkan gibi yerlerde villada tatile büyük ilginin olduğunu söylerken, tatilcilerin de bu konuda tatil satın alırken TÜRSAB Belgesinin olduğu acentaları tercih etmelerinin önemine dikkat çekti. Perçin, şunları kaydetti:

“Bölgemiz Pandemi sonrasında da Türkiye’de en şanslı bölge. Bu bölgede özellikle bu dönemde villada konaklama, bungalov turizmi öncelik kazandı. Bölgemizde özellikle Kaş, Kalkan Bölgesinde önümüzdeki sezon için % 70’lere varan bir doluluk var Yoğun bir talep var. Şu anda insanlar hala kalabalık tesislerin dışında daha çok bireysel villa, bungalov gibi yerleri tercih ediyorlar. Tamamen hijyenini kendi sağlayabileceği, kişilerin girmediği, kontrolünü ve temizliğini kendi yaptığı yerleri tercih ettiğini görüyoruz.

Bu konuda batı Antalya Bölgemiz diğer bölgelere göre daha fazla sivriliyor.  Bunu nasıl geliştirebiliriz diye görüşmelerimiz var. Bölgemizde Covid-19’la ilgili vaka sayısı yok. Bu konuda da çok şanslıyız. İnşallah sezon sonuna kadar da vakasız bu süreci tamamlarsak 2021 yılında çok daha şanlı olacağımızı düşünüyorum. Kaş, Kalkan bölgesi villa turizmi çok revaçta. Bu konuda dikkat edilmesi bir takım unsurların olduğunu düşünüyorum. Daha çok Valiliğimizin,Kaymakamlığımızın kontrolleri ile ve villaların bir garanti kurum olan TÜRSAB Belgeli olmasına dikkat etmeleri oldukça önemli. Misafirlerimizin bir sorunla karşılaşmaması ve üzülmemeleri için villa kiralarken TÜRSAB Belgesinin olduğunu ve kaydının olduğunu mutlaka sormalarında fayda var”

Patara yılının telafi edileceğini düşünüyorum!

“2020 Patara yılı olarak açıklanmıştı Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından. Tabii ki konu ile ilgili üç dört aydan bu yana Pandemi nedeniyle biz geçen dört aylık çalışmalarımızı durdurmuştuk. Bu haftadan itibaren Patara Yılını ön plana alarak çalışmalarımıza başlıyoruz. Sayın Bakanımız da geçenlerde bir programda Patara yılı ile ilgili üç dört ayı telafi ederiz açıklamasında bulunmuştu. Bundan sonra ilk önceliğimiz Patarayı ve bölgemizi tanıtmakla geçecek.

Bütün dostlarımızı Batı Antalya sevdalılarını buraya bekliyoruz!

Pandeminin başladığı günlerden beri katıldığımız programlar, gazeteci arkadaşlarımıza verdiğimiz demeçler, sosyal medyada yaptığımız yayınlarda açıkladığımız tek şey bölgemizde bir tane bile vakanın olmaması ile ilgiliydi. Özellikle Kaş’ta bu zaman kadar sıfır vaka ile geldik. İnşallah bundan sonra da öyle gideceğiz. Bölgemizde konuştuğumuz bütün paydaşlar ile konuştuğumuz şey, bundan sonra ne kadar güvenli olması gerekiyorsa önlem, hijyen konusunda onları yapmamız gerektiği oldu. İnşallah inancımız sezon sonu ve bundan sonra burada korona vakası görmeyeceğimizdir. Bölgemiz bu hastalık ile alakalı en güvenli bölgedir. Türkiye’den yurt dışından tatil düşünenleri özellikle bu bölgemize davet ediyorum. Bölgemizde hiçbir vaka yok. Üyelerimiz ve turizmcilerimiz tamamen bilinçli. Bütün dostlarımızı Batı Antalya sevdalılarını buraya bekliyoruz.''

Bu haber 661 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Accor Otel Grubu, 329 milyon avro kar etti
Accor Otel Grubu, 329 milyon avro kar etti
Pandemi otelcilik sektöründe inovasyonu güçlendirdi
Pandemi otelcilik sektöründe inovasyonu güçlendirdi