Zap Vadisi’ne eğlence yerleri kuruluyor

Zap Vadisi'ne eğlence yerleri kuruluyor

Hakkâri Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen Zap Vadisi Rekreasyon Alanı ve Sosyal Tesisleri Projesi kapsamında vatandaşların boş zamanlarında vakit geçirecekleri, spor yapabilecekleri ve etrafı seyredebilecekleri tesis çalışmalarını yerinde inceledi.

07 Haziran 2020 - 00:00 - Güncelleme: 08 Haziran 2020 - 12:35

Akbıyık, proje kapsamında Hakkâri-Çukurca karayolunda bulunan Zap Vadisi kenarında 30 bin metrekare alan üzerinde vatandaşların eğlenip vakit geçirebileceği dinlenme yerleri, çocuk parkları, spor alanları, seyir tepesi, restaurant ve kafelerin yapılacağı alanda incelemelerde bulunarak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri/Vali Yardımcısı Mustafa Duruk ve ilgililerden bilgi aldı.

Vali İdris Akbıyık, Hakkâri-Çukurca karayolunda bulunan Zap Vadisi kenarında yapılmakta olan Zap Vadisi Rekreasyon Alanı ve Sosyal Tesisleri Projesini yerinde incelediklerini söyledi. Tesisin bitirilmesiyle birlikte yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alanda bahçesiyle, spor alanlarıyla, eğlence yerleri, çocuk parkları ve seyir tepesiyle Hakkârilinin nefes alacağı bir yer olacağını ifade eden Valimiz Sayın Akbıyık, şunları kaydetti:

"Yine Zap Vadisi üzerinde köprü ve teraslar yapılacak. Ayrıca vadinin iki tarafında da restaurant ve kafe olacak. Hakkârili vatandaşlarımızın boş zamanlarında nefes alacakları, vakit geçirecekleri, spor yapabilecekleri, etrafı seyredebilecekleri güzel bir tesis olacak. Hakkâri için  önemli ve güzel bir projedir. İnşallah Hakkâri’mize hayırlı olur."

Bu haber 540 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünlü otel grubu Kahramanmaraş'ta otel açıyor
Ünlü otel grubu Kahramanmaraş'ta otel açıyor
THY'de iade edilen biletin değeri yüzde 15 artacak
THY'de iade edilen biletin değeri yüzde 15 artacak