Reklam
  • Reklam
Almanya seyahat yasağını gözden geçirecek

Almanya seyahat yasağını gözden geçirecek

Alman parlementosunda karara bağlanması gereken seyahat yasağı kararı Bavyera Eyaletinden gelen tepkiler üzerine ötelendi.

28 Mayıs 2020 - 10:09 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 13:33

Turizmdays.com'un edindiği bilgiye göre, Bugün itibarı ile 31 ülkenin seyahat yasağının kaldırılmasına kesin gözüyle bakılırken, Bavyera eyaletinden gelen itirazlar üzerine karar başka bir tarihe ertelendi.

İçişleri bakanı Horst Seehofer ve Bayvera Başbakanı Markus Söder konuya dair çekincelerini dile getirerek, ''Konu önce detaylı olarak değerlendirmeli ve sakıncalar Masaya yatırılmalı'' şeklinde konuşarak, dış işleri bakanının konuyu Oldu bittiye getirmemesi gerektiğini dile getirdiler.

Konuya dair sert tepki veren Alman Seyahat Acentaları birliği DRV başkanı Norbert Fiebig, böylesine önemli bir konunun iç politika malzemesi yapılamayacağı, konunun tamamen eldeki verilere bakılarak değerlendirlmesi gerektiğini söyledi. 

Fiebig, ''Bununla birlikte Bavyera Eyaletinde Hırvatistan, Avusturya ve Yunanistan toplanmından daha fazla corona vakası olduğu unutulmamalı. DRV açısından yasağın kaldırılarak gerekli uyarıların yapılması ile turizm faaliyetlerine start verilmeli'' dedi.

Bu haber 813 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Almanya'ya seyahat edecek yolcularını uyardı
Almanya'ya seyahat edecek yolcularını uyardı
2 ayrı turistik tesis ve otel imarlı taşınmazlar satılacak
2 ayrı turistik tesis ve otel imarlı taşınmazlar satılacak