AtlasGlobal alacaklı kıskacında

AtlasGlobal alacaklı kıskacında

Bir süre önce iflas eden AtlasGlobal’den alacaklı durumda olan kişi ve kurumlar alacaklarının peşine düştüler. Parisya Seyahat Acentası’nın AtlasGlobal’den 510 bin dolar alacağını tahsil etmek için harekete geçtiği öğrenildi.

02 Mart 2020 - 11:41 - Güncelleme: 03 Mart 2020 - 12:28

AtlasGlobal’den en büyük alacaklı durumda olanlardan Şekerbank’ın toplam 88 milyon 647 bin 989 lirasını tahsil etmek istemesinden sonra Parisya Seyahat Acentası’da Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurup müdahil olmak istediler. Parisya Turizm Seyahat Acentesi adına başvuruyu Av. Mehmet Taşabak yaptı ve 510 bin 509 dolar olan alacaklarının kendilerine verilmesini talep etti. Parisya Turizm Seyahat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi Sahibi Mohammed Barazan Mustafa Al-Jaf, konuyla ilgili bir açıklama yaparak “İlgili şirketin borca batak olmasından dolayı böyle bir başvurumuz oldu. Alacağımızı tahsil etmek için harekete geçtik. Ümit ediyorum ki tahsilatımızı yapabiliriz” dedi.

Atlas Global’in 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle toplam 220 milyon lira borcunun bulunduğu ve alacaklılardan olan Şekerbank ile aralarındaki davanın 16 Nisan 2020 tarihinde görülmeye başlanacağı kaydediliyor.

 

Bu haber 1082 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRSAB'tan kısa çalışma ödeneği rehberi
TÜRSAB'tan kısa çalışma ödeneği rehberi
Turizm çalışanları, turizmciler kadar kötü durumda
Turizm çalışanları, turizmciler kadar kötü durumda