Reklam
  • Reklam
Avrupa’daki Türk acenteler krizlere alışık

Avrupa'daki Türk acenteler krizlere alışık

Avrupa'da faaliyette bulunan Türk seyahat acentelerinin, Türkiye'deki turizm sektörü gibi krizlere alışık olduğu ve krizlerle baş etme gücüne sahip olduğu belirtildi.

02 Temmuz 2020 - 12:59 - Güncelleme: 03 Temmuz 2020 - 12:20

İsviçre'de faaliyette bulunan Türk-İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği (TİSAB) Başkanı Mehmet Göktaş, 1994 yılında kurulan birliğin 26 üyesi olduğunu söyledi.

Almanya'nın Türkiye'ye 31 Ağustos 2020 tarihine kadar uyguladığı seyahat yasağının diğer ülkelerde de etkili olduğunu bildirdi. İsviçre'de de COVİD19 salgınına karşı korku olduğunu ifade eden Göktaş, ''Hastalığa karşı ülkelerine nasıl dönebilecekleri konusunda korku var. Türkiye'deki hastanelerin alt yapılarını merak ediyorlar. İsviçre2deki Türk acenteleri olarak Türkiye'nin sağlık alt yapısının çok iyi olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bentour'un Almanca konuşan ülkelerin seyahat acente sahipleri için bilgilendirme yapması çok olumlu oldu'' dedi.

Almanya'dan çok olumlu tepkiler aldıklarına dikkat çeken Göktaş, Türkiye'den çıkışta turistlere test yapılmasının ise tedirginliği giderdiğini vurguladı. Mehmet Göktaş, şöyle devam etti.

'' Turizm Bakanlığı'nın da  havaalanlarında 25 Euro'ya COVİD19'a karşı sigortalaması da Türkiye için büyük avantaj. Türkiye'de alınan önlemler ne İspanya, ne İtalya ne de Almanya'da var. Türkiye'ye gelecek olanlarda bir korku var. Sürekli gelenlerde fazla iptal olmadı.''

-Gurbetçiler ve Balkan Türkleri büyük ilgi gösteriyor

Türk-İsveç Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Mehmet Göktaş, Avrupa'da yaşayan 5 milyondan fazla Türk bulunduğunu, buna karşılık yine Avrupa'da yaşayan Makedon, Bosna-Hersek ve diğer Balkan Ülkelerindeki Müslümanlar ile Türklerin de olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı.

''Balkan ülkeleri Türkiye'ye rezervasyonlarını iptal ettirmedi. İsviçreliler yılda 3 kez tatil yapar. Bu tatillerden biri kış, diğeri kültür ve öbürü de yaz mevsimi deniz tatili. Aileler genellikle Ekim de tatil yapar. İsviçre'den Türkiye'ye uçuşlar da başladı.  Uçaklar dolu geliyor. Uçakların uçuşu yarı yarıya düşmüş olsa da Türkiye'ye uçuyor. Temmuz ayı Avrupa için prova ayı olacak.

Avrupa'daki tur operatör ve seyahat acenteleri de Türkiye'deki turizm sektörü gibi krizlere alışık ve baş edebilir. Krizlere alışkınız.''  

Bu haber 9923 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Oteller de kapatıldı
Oteller de kapatıldı
''Kültür ve İnanç Destinasyon Çalıştayı'' yapılacak
''Kültür ve İnanç Destinasyon Çalıştayı'' yapılacak