Bağlıkaya, "TÜRSAB’ın devirlerden pay alması lazım"

Bağlıkaya, "TÜRSAB'ın devirlerden pay alması lazım"

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB’ın bu sene bir aidat geliri olmayacağını belirterek, ''TÜRSAB'ın devirleriden pay alması lazım. Belge devrinden de geliri olmaz ise kurulu giderlerini karşılaması mümkün olamaz'' dedi.

10 Nisan 2020 - 09:50 - Güncelleme: 11 Nisan 2020 - 10:43

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bloomberg HT’de İş Dünyası programına Skype ile bağlanarakKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından açıklanan seyahat acentalarının belge devriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Krizle ilgili alınması gereken tedbir kapsamında Bakanlığa ilettikleri önerilerde, belge devriyle ilgili taleplerinin de hyar aldığını anımsatan Bağlıkaya,  TBMM'ye nasıl  sevk edildiğini bilmediklerini,i ancak belge devrinin anlam ifade etmesi için bazı olmazsa oplmaz şartlarının oldupunu bildirdi.  

“Öncelikle belge seyahat acentasının ismiyle devredilebilmeli ki artı bir maddi değeri olsun'' diyen Bağlıkaya, ''İkinci olarak da belge fiyatı yükseltilmeli ki, seyahat acentaları değerlenmiş belgelerini bankaya teminat olarak gösterilebilsin. Belge devrinin, bu şartlar yerine geldiği zaman bir anlamı var. Meclis’e sevk edildiği şeklini görmedim, ama inşallah bu şartları içeriyordur'' dedi.

İlk etapta belge devrini talep edecek acenta sayısının 1000-1500 arasında olacağını tahmin ettiklerini anlatan Bağlıkaya, ''Ama belirttiğim gibi belge fiyatlarının artması ve ismiyle devredilebilmesi halinde bir anlamı var. Fiyatı artmaz ise bir amlamı kalmaz'' diye konuştu.

Bağlıkaya, TÜRSAB’ın 2020 yılında üyelerinden aidat almamak için Bakanlıktan talepte bulunduğunu ve bunun da kabul edildiğini hatırlatarak,  “Dolayısıyla TÜRSAB’ın bu sene bir aidat geliri olmayacak. Belge devrinden de geliri olmaz ise kurulu giderlerini karşılaması mümkün olamaz. Dolayısıyla belge fiyatlarının artmasının yanında Seyahat Acentaları Birliği’nin devirlerden pay almasını öngörmüştük. İnşallah taleplerimiz göz önüne alınarak sevk edilmiştir'' dedi. (Turizm Ajansı)

Bu haber 895 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor