Bodrum’da yaşayamayız

Bodrum'da yaşayamayız

CHP Enerji ve Alt Yapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı ziyaret etti.

24 Ocak 2021 - 09:55 - Güncelleme: 25 Ocak 2021 - 14:34

Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin çalışmalarının tüm Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Akın,  “Bodrum’da da Milas’ta da gerçekleşen çok güzel çalışmalar var. Sizlere bu yüzden teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımızın her fırsatta dile getirdiği gibi tüm belediye başkanlarımızla gurur duyuyoruz'' dedi.

500 BİN NÜFUSLA KIŞI GEÇİRDİK

Bodrum’un  resmi nüfusunun 176 bin 500 olduğunu söyleyen Başkan Aras, şu anda 400-450 bin civarı nüfusla kışı geçirdiklerini ifade etti. Ciddi bir nüfus artışı olduğunu belirten Aras, “Bunun tabi olumsuz sonuçları da oldu. Salgınla birlikte buraya yerleşen insanların artış göstermesiyle, enerji, yol, su gibi temel ihtiyaçlarda sıkıntılar yaşanmaya başlandı. Daha önce yaz aylarında sadece 3-4 ay bu nüfusa hizmet veriyorduk ve belediye olarak personel istihdamımızı  ona göre sağlıyorduk. Geçici işçilerimizin görevleri de sona erdi.  Şimdi mevcut personelimiz canla başla çalışıyorlar sağ olsunlar, bir şekilde bu durumun üstesinden gelmeye çalışıyoruz” dedi.

BODRUM'UN YALNIZCA YÜZDE 13'Ü İMARA AÇIK

Mevcut imar planlarında Bodrum’un yalnızca yüzde 13’ünün imara açık olduğunu söyleyen Başkan Aras, “Bu yüzde 13’ün şu anda yüzde 6’sı 7’si ancak yapılaşmış durumda. Eğer yüzde 13’ü yapılaşırsa biz Bodrum’da yaşayamayız. Onun için planlarla da ilgileniyor ve tekrar gözden geçirilmesini sağlamaya çalışıyoruz'' diye konuştu

Bu haber 602 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
THY iç hat devre ödemesine erteleme
THY iç hat devre ödemesine erteleme