Bodrum ve Çeşme’deki halk plajları açıldı

Bodrum ve Çeşme'deki halk plajları açıldı

Gözde tatil merkezlerinden Bodrum ve Çeşme’de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan iki ayrı halk plajı hizmete açıldı.

06 Haziran 2019 - 19:17 - Güncelleme: 08 Haziran 2019 - 11:17

ültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bayramın ilk günü Bodrum'daydı. Turizm Bakanlığı tarafından TURAŞ'a yaptırılan ve Türkiye'nin bakanlık tarafından hayata geçirilen ilk 'Halk Plajı' olan tesisi hizmete açmak amacıyla ilçemize gelen Bakan Ersoy, hem Bodrum protokolü ile paylaştı hem de incelemeler yaptı.

Sabah saatlerinde helikopter ile Dalaman'dan Bodrum'a gelen Bakan Ersoy'u Bakan Yardımcıları, Muğla Milletvekili M.Yavuz Demir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen ile partilileri ve İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu karşıladı.

Bakan Ersoy ve beraberindekiler, ilk olarak Tavşanburnu mevkiinde bakanlık tarafından yaptırılan halk plajına gitti. Turizm Bakanlığı'nın işlettiği ilk halk plajı olma özelliğini taşıyan tesisi dolaşan Ersoy, 400 kişi kapasiteli plajın ücretsiz girişi ve uygun fiyatlarıyla misafirlerini ağırlamaya başlayacağını söyledi. Bakan Ersoy, daha sonra partilileriyle bayramlaşmak üzere Ak Parti İlçe Binası'na gitti. Ersoy ziyaretin ardından Bodrum Kalesi'ne geçerek burada bir kez daha Kaymakam Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile bir araya geldi. Kale'nin restore edilen bölümleri ile Kuzey Hendeğindeki gösteri alanında incelemelerde bulunan Ersoy, Devlet Opera ve Balesi'nin ilk gösterisini 10 Haziran tarihinde bu sahnede gerçekleştireceğini açıkladı.

Bodrum için verdikleri sözleri tek tek yerine getirdiklerini söyleyen Ersoy, sırada Sualtı ve Arkeoloji Müzesi'nin olduğunu söyleyerek, bu konuda TMMOB Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği ile işbirliği içinde çalıştıklarını ifade etti.

Bodrum Kalesi'nde de incelemelerde bulunan Bakan Ersoy daha sonra Kale Caddesi'nde dolaşan vatandaşlarla sohbet edip bayramlaştıktan sonra ilçemizden ayrıldı.

Bakan Ersoy'u uğurladıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bu yaz sezonunda Bodrum Kalesinde yapılacak konser ve etkinlikler hakkında gazetecileri bilgilendirdi. Başkan Aras, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Bodrum özelinde gerçekleştirdiği faaliyetlerin ilçe turizmine katkı sağladığını belirterek, "Hem Kuzey Hendeğinin restorasyonunda hem de sezon boyunca gerçekleştirilecek etkinliklere katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Bu haber 2681 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet galip genç
    4 ay önce
    çok güzel bir tesis Bodrum da yaşayanlar olarak teşekkür ederiz .Ancak tesisin bazı güvenlikle ilgili sorunlarının acilen giderilmesinde fayda görmekteyim. 1-tesis girişine giriş parası vermemek için araç park edenler yüzünden gerek giriş gerekse tesisten çıkışlarda tehlikeli durumlar oluşmaktadır. 2-yoğunluk oluşan günlerde insanlar yola park ederek yolun daralmasına sebep olmakta ve potansiyel tehlike oluşturmaktadır. 3-Bahse konu yola tesisten çıkışta herhangi bir uyarıcı(ayna-ışıklı uyarı-araç çıkabilir tabelası) işaret konması gerekmektedir. 4-acilen özellikle yaz ayları için kesinlikle ilave park a***ı olmalıdır. saygılarımla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atlasglobal geri dönüyor
Atlasglobal geri dönüyor
Otellerin yanındaki büfeler kaldırılıyor
Otellerin yanındaki büfeler kaldırılıyor