Reklam
  • Reklam
Çinli turist sayısını 10 milyona çıkarmalıyız

Çinli turist sayısını 10 milyona çıkarmalıyız

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, ''Her yıl Türkiye'ye 400 bin Çinli turist geliyor. Bu sayıyı 10 milyona çıkarmak hedefimiz olmalı'' dedi.

11 Aralık 2019 - 11:08 - Güncelleme: 12 Aralık 2019 - 12:00

TÜSİAD ve İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü işbirliğinde düzenlenen 5. “Çin'i Anlamak & Çin ile İş Yapmak” başlıklı konferansta, Türk iş dünyası ve karar alıcıları açısından Çin'deki ekonomik, sosyal ve teknolojik alandaki hızlı dönüşüm incelendi, Çin'in uygulamakta olduğu strateji ve politikaların Türkiye'ye ve küresel ekonomiye yansımaları değerlendirildi. 

TÜSİAD ve İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü işbirliğinde 10 Aralık Salı günü İstanbul'da InterContinental Hotel'de gerçekleşen konferansın açılış konuşmalarını T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Ç.H.C. İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Konsolosu Huang Songfeng ve TÜSİAD Çin Ağı Başkanı Korhan Kurdoğlu yaptı.

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski açılış konuşmasında, ''İki ülke arasında uzun yıllardan bu yana var olan ticaret dengesizliğini gidermek için, Çin'den uzun dönemli doğrudan yatırımların artmasını, Türkiye ve Çin arasındaki ortaklıkların çoğalmasını ve daha çok Çinli turistin ülkemize gelmesini çok önemsiyoruz” dedi.

 Çinli Turist Sayısını 10 milyona çıkarmalıyız

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise konuşmasında şunları belirtti: 

“İstanbul Okan Üniversitesi Türkiye'de ilk Çince Mütercim-Tercümanlık bölümünü 2009'da kurdu. Üniversitemiz ve Okan Koleji, ülkemizde hala eksikliği hissedilen Çin uzmanı yetiştirmeye, Çince bilen üniversite mezunları yetiştirmeye büyük önem veriyor. Konfüçyus Enstitüsüne de ev sahipliği yapıyoruz. Her yıl Türkiye'ye 400 bin Çinli turist geliyor. Bu sayıyı 10 milyona çıkarmak hedefimiz olmalı. Bu hedefe İş Yaşamına En Yakın Üniversite olarak gereken desteği vereceğiz.”

Bu haber 604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SHGM'den Almanya uyarısı
SHGM'den Almanya uyarısı
 Romanya'dan Antalya’ya ilk seferini gerçekleştirdi
Romanya'dan Antalya’ya ilk seferini gerçekleştirdi