Çorlu KKTC’ye direkt sefer istiyor

Çorlu KKTC'ye direkt sefer istiyor

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’i ziyaret ederek Çorlu’dan KKTC’ye direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.

29 Eylül 2019 - 09:06 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 15:29

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Meclis Başkanı Erdim Noyan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları; Hüseyin Ersoy, Haluk Bayındır ve Genel Sekreter İbrahim Karağöz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’i ziyaret ederek Çorlu’dan KKTC’ye direkt uçak seferlerinin başlatılması hususunda taleplerini ilettiler.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel; Çorlu TSO olarak KKTC’ye sefer düzenlenmesi konusunda ortaya konulan talebin son derece önemli olduğuna dikkati çekerek, konu ile ilgili görüşmelere başlayacaklarını dile getirdi.

Bakan Üstel, Trakya’nın nüfusu ve potansiyeli açısından, KKTC’ye seferlerin başlatılması için yeterli bir sebep olduğunu söyledi.

Trakya Bölgesi KKTC Açısından Büyük Bir Potasiyel

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Trakya Bölgesi’nin KKTC açısından büyük bir potansiyel oluşturduğunu belirtti ve Çorlu’da bulunan Çorlu Uluslararası Atatürk Havalimanı’ndan, KKTC’ye direkt seferlerin başlatılmasının, hem Çorlu açısından, hem de KKTC açısından büyük bir kazanım olacağını söyledi.      

Volkan, Çorlu’dan Ercan’a direk uçak seferlerinin başlatılması için Trakya’da ki Odalar ve Borsalar  olarak da destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ziyareti hediye takdimi ile sona  erdi.

KTTO'ya ziyaret

KTTO Başkanı Turgay Deniz, Başkan Vekili Semral Erel, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Alp ile Emre Olgun, Çorlu TSO Heyetini karşıladı.

KTTO Başkanı Turgay Deniz, ziyaretten dolayı Çorlu TSO Heyetine teşekkür etti ve faaliyetlerinden bahsetti.

Türkiye’nin En Önemli Sanayi Kentlerinden Birisiyiz

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Çorlu bulunduğu konum açısından Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden bir tanesidir. Odamız olarak Bölgemiz ve Ülkemiz için durmadan çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Çorlu Uluslararası Atatürk Havalimanı’ndan KKTC Ercan Havalimanı’na seferlerin başlatılması için temaslarımız sürmektedir. Seferlerin başlaması Çorlu ve KKTC için büyük bir turizm potansiyeli olacaktır.” Dedi.

Bu haber 863 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRSAB, ''Haklarında yasal işlem başlatılacak''
TÜRSAB, ''Haklarında yasal işlem başlatılacak''
Ersoy, ''Kentlerin özgün kimlikle markalaşması önceliğimiz''
Ersoy, ''Kentlerin özgün kimlikle markalaşması önceliğimiz''