Reklam
  • Reklam
Dahaoğlu: ’’’Doluluk yüzde 85 seviyesinde’’

Dahaoğlu: '''Doluluk yüzde 85 seviyesinde''

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, iyi geçmesi beklenen 2019 turizm sezonunu değerlendirdi.

13 Mayıs 2019 - 21:25 - Güncelleme: 15 Mayıs 2019 - 09:18

Dahaoğlu, Alanya'daki Dim TV'ye turizm sezonunu değerlendirdi. Bir turizmci olarak ön sezonu değerlendirdiğinde, geçtiğimiz yıllarla kıyasla daha iyi bir sezon yaşandığını ifade eden Dahaoğlu, “Özellikle sezon öncesi, Nisan-Mayıs satışlarında geçen seneye göre daha güzel bir artış var. Bununla birlikte otellerimizi daha erken açtık. Bu da gerek çalışanlarımız, gerekse sürekli gelen misafirlerimiz için sevindirici bir haberdi” dedi.
Dahaoğlu, 2016 yılında başlayan krizin bu sene itibariyle aşıldığını belirterek, “2019 yılı, geçtiğimiz üç yılla kıyaslandığında gerçekten çok daha iyi ve verimli geçen bir sezon. Genel anlamıyla 2019’dan mutluyuz. İnşallah 2020 de bunun biraz daha üzerinde olacak ve eski günlerimize dönme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” açıklamasında bulundu.
Doluluk oranlarının tatmin edici rakamlara ulaştığını ifade eden Mehmet Dahaoğlu, “Otellerimizi Nisan ayında açtık, geçtiğimiz yıllarda Mayıs-Haziran aylarına kadar sarkmıştı. Nisan doluluğu yüzde 50, Mayıs doluluğu yüzde 70 seviyelerinde. Haziran için de öngörümüz yüzde 80-85 seviyelerinde” diye konuştu.
Dahaoğlu, yüksek sezonda, özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında bir yığılma beklediklerini söyleyerek, “Beklentimiz yüksek ve otellerimizin bu sezonu dolu geçireceklerine inanıyorum” dedi.

Bu haber 782 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tunç Soyer’den Hilton Oteli’ne ilişkin açıklama
Tunç Soyer’den Hilton Oteli’ne ilişkin açıklama
Otellere HES koduyla girilebilecek
Otellere HES koduyla girilebilecek