1 Ekim'de İstanbul'a günlük A380 uçuşlarına başlayan Emirates’in ayrıca ilk defa ikonik çift katlı uçağı 4 sınıfıyla İstanbul'da yolcularla buluştu. EK123 sefer sayısı ile gerçekleşen özel uçuşa, Uluslararası İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Şeyh Majid Al Mualla ve Ticari Operasyonlar (Körfez, Orta Doğu ve Orta Asya) Kıdemli Başkan Yardımcısı Adil Al Ghaith liderliğindeki bir VIP heyeti katıldı. Saat 14.25'te İstanbul Havalimanı'na inen uçak follow me araçları ile karşılanırken, Emirates heyetini İstanbul Havalimanı yetkilileri karşıladı.Ticari Operasyonlar (Körfez, Orta Doğu ve Orta Asya) Kıdemli Başkan Yardımcısı Adil Al Ghaith şunları söyledi:
“Bugün burada İstanbul'a ticari olarak başlatılan A380 uçuşumuzu kutlamak için bulunmaktan onur duyuyoruz. Emirates, açıldığından beri A380'i bu muhteşem yeni İstanbul Havalimanı'na getirmeye hevesliydi. A380 ile şu anda hizmet verdiğimiz diğer birçok büyük şehir gibi bu güzel şehirde de, nihayet amiral gemimizi görmekten mutluluk duyuyoruz. ''
Emirates, A380 uçağını günlük EK123/124 seferini gerçekleştirmek için kullanacak. EK123 sefer sayılı uçuş Dubai’den 10.45’te kalkacak ve 14.30’da İstanbul’a iniş yapacak. EK124 sefer sayılı dönüş uçuşu ise 16.25’te İstanbul’dan kalkarak 21.50’de Dubai’ye varacak.
“Bugün burada İstanbul'a ticari olarak başlatılan A380 uçuşumuzu kutlamak için bulunmaktan onur duyuyoruz. Emirates, açıldığından beri A380'i bu muhteşem yeni İstanbul Havalimanı'na getirmeye hevesliydi. A380 ile şu anda hizmet verdiğimiz diğer birçok büyük şehir gibi bu güzel şehirde de, nihayet amiral gemimizi görmekten mutluluk duyuyoruz. ''
Emirates, A380 uçağını günlük EK123/124 seferini gerçekleştirmek için kullanacak. EK123 sefer sayılı uçuş Dubai’den 10.45’te kalkacak ve 14.30’da İstanbul’a iniş yapacak. EK124 sefer sayılı dönüş uçuşu ise 16.25’te İstanbul’dan kalkarak 21.50’de Dubai’ye varacak.