Dünyanın en prestijli turizmcileri İstanbul’da buluştu

Dünyanın en prestijli turizmcileri İstanbul'da buluştu

TravelShop Turkey ve İstanbul Turizm Derneği işbirliğiyle düzenlenecek etkinlikte, dünyadaki turizm otorileri ve MICE turizmi profesyonelleri Luxury MICE B2B Çalıştay ve Konferansı İstanbul Pullman Hotel’de başladı.

06 Nisan 2021 - 21:26 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 13:16

Çalıştaya, birçok ülkeden 250’ye yakın Tur Operatörü de katılım gösterdi. Açılışta, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Dr Coşkun Yılmaz, USTOA Başkanı Terry Dale, Kırgızistan Büyükelçisi Kubanychbek Omuraliev , Avcılar Belediye Başkanı Turan Hancerli, ISTTA Başkanı Yalçın Aydın ve TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender birer konuşma yaptı.

Organizasyonu gerçekleştiren Murtaza Kalender, konuşmasında, ''İstanbul’da bir hayalin gerçekleştirilmiş olmasından ötürü çok mutluyum.  Evet, bu tür bir organizasyon, bu dönemde bir hayaldi. Sektör olarak kenetlenerek bu hayali de gerçekleştirdik'' dedi.

Kalender, yurtdışından 200’den fazla tur operatörünün çalıştaya katıldığını ifade ederek, katılımlarından dolayı operatörlere teşekkür etti.

''2020 yılındaki Turizm ticari kayıplarımızı bu tip çalışmalarımızla daha da hızlı bir şekilde telafi edeceğimize inanıyorum'' diyen Kalender, ''Bu etkinlikle birlikte kendimize yeni bir misyon edinerek, ülkemizin 81 ilde 12 ayda turizm destinasyonu olma yolunda efor sarf edeceğimizin bilinmesini isterim. Bakanlığımızın 2023 yılı hedefi olan 70 milyon turist 70 milyar dolar gelir hedefini tüm sektör paydaşlarıyla yan yana gelerek başaracağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

ISTTA Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aydın ise, bu kadar güzel bir global etkinliğin İstanbul’da gerçekleşmesinden ötürü memnuniyet duyduğunu söyledi.  

İstanbul Turizm Derneği olarak bu etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını dile getiren Aydın, ''Ülkemizin bu tür üst düzey tanıtımlara ihtiyacı olduğunu, nitelikli turist getirmek için dünyada otorite sahibi konuşmacıların ülkemizde ağırlamak gerektiğini belirtti.

Aydın, İstanbul Turizm Derneği olarak bu tip çalışmalara her zaman destek vereceklerini, 2021 yılının turizm açısından bereketli bir yıl olmasını temenni etti.   

 

Bu haber 678 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor