Hasan Erdem, Bursa ve Gaziantep acentalarıyla buluştu

Hasan Erdem, Bursa ve Gaziantep acentalarıyla buluştu

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, Bursa ve Gaziantep Acentalarıyla Buluştu

24 Nisan 2019 - 15:57 - Güncelleme: 26 Nisan 2019 - 09:10

Bursa ve Gaziantep bölgesindeki turizm seyahat acentalarıyla bir araya gelen TÜRSAB Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, “Turizmde yerel işbirlikleri ile bölgesel güçlenmemizi hep birlikte sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

TÜRSAB, Anadolu Jet ve Bursa Gaziantepliler Derneği’nin düzenlediği organizasyonla 3 gün boyunca Gaziantep’te çeşitli temaslarda bulunan TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, iki şehrin acentalarını bir araya getirdi. AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin, Zafer Işık, Refik Özen, TÜRSAB Güney Marmara BYK Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu ile birlikte 30 civarındaki turizm seyahat acentası ve gazetecilerden oluşan heyetle Gaziantep’e giden Erdem, burada Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak ve Müslüm Yüksel, TÜRSAB GAP BYK Başkanı Soner Bacaksız ile birlikte turizmcilerle bir araya geldi.

Bursa ve Gaziantep arasında başlatılan karşılıklı direkt uçak seferlerinin iki bölge turizmde büyük hareketlilik getirdiğine dikkat çeken Erdem, iki şehrin acentelerinin katıldığı toplantıda şunları söyledi:

“Bursa ve Gaziantep kadim iki şehir ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış iki güçlü kentimizdir. İki şehrin bölgesel, ticari, sosyal, kültürel ve turizmde yapacağı çok iş var. Karşılıklı başlatılan uçak seferleriyle birlikte başta turizmde başaracağımız çok ortak hikâyemiz var. Turizmde yerel işbirlikleri ile bölgesel güçlenmemizi hep birlikte sağlayacağız. Turizm seyahat acentelerimiz Türk turizminin gönüllü elçileridir. Her zaman acentelerimizin yanında olacağız. Acentelerimizin sorunları hepimizin sorunlarıdır. İki şehir acentelerimizin ortak beklentisi olan uçak seferlerinin başlatılmasıyla birlikte güzel bir hareketlilik başladı. Bunu tüm Türkiye geneline yaymak, turizmde bölgesel işbirlikleri, kalkınma projeleri ve yeni hedeflerle iç turizmi daha da canlandırabiliriz. Türkiye’nin her bölgesi turizmde bizlere farklı imkânlar ve güzellikler sunuyor. Birlik, beraberlik ve paylaşım içinde olursak Türk turizmini daha da fazla yukarılara taşırız.”

Bu haber 4732 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LookBookHoliday Dalaman'a uçacak!
LookBookHoliday Dalaman'a uçacak!
Türkiye'nin en mutlu şehri: Eskişehir
Türkiye'nin en mutlu şehri: Eskişehir