Haziran sonuna kadar sezon açılmazsa 2020’yi yok sayacağız

Haziran sonuna kadar sezon açılmazsa 2020'yi yok sayacağız

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Habertürk TV’de Oylum Talu ile Burası Haftasonu progmanına canlı bağlantı yaparak değerlendirmelerde bulundu.

18 Nisan 2020 - 13:26 - Güncelleme: 20 Nisan 2020 - 10:20

Bağlıkaya, TÜRSAB Başkanı Habertürk TV’de Oylum Talu ile Burası Haftasonu progmanına canlı bağlantı yaparak, koronavirüs salgını sonrasında yaz sezonuna yönelik seyahat acentalarının ve turizmcilerin aldığı tedbirleri anlattı. 

Bir ay öncesine kadar salgının nisan ayı ortalarına doğru hafifler mayıs ortalarında doğru da sezonun başlayacağını umduklarını ancak durumun istedikleri gibi gelişmediğini belirten Bağlıkaya, ''Beklentileri ileriye öteledik. Haziran'da insanlar seyahat eder diye beklemtimiz var. Gözümüz  Sağlık Bakanlığı'nda. Onların başarısı sezona başlamamızla ilgili bize ışık tutacak'' dedi.

Bağlıkaya, belirsizlikten dolayı iç ve dış turizmde haziran sonuna kadar iptallerin olduğunu ifade ederek, ''Umarız bu iptaller ileriye gitmez. Tüm umutlar yüksek sezon dediğimiz Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında. Eğer bunu kaçırırsak 2020 sezonunu yaşamamış sayacağız.  İç turizm hareketli olsada otelleri doldurmaya yetmez. Bütün ümidimiz haziran sonuna kadar bu işlerin bitmesi'' diye konuştu.

İPTAL ETMEYİN ÖTELEYİN

Rezervasyon iptallerinin olduğunu, ancak haziran sonraki dönemlerdeki iptallerin düşük olduğunu anlatan Bağlıkaya, ''İnsanlarımız umutlu. Temmuz, Ağustos ve Eylül  aylarındaki iptaller düşük'' dedi.

Bağlıkaya, sunucunun ''tatil yapmak isteyenlere ne tavsiye edersiniz'' şeklindeki  sorusuna, ''Öncelikle rezervasyonlarını iptal etmesinler. Sezon uzayacak. Yurt dışı kasım ayı sonuna uzayabilir. Panik yapmasınlar. Haziran sonraki tatillerini iptal ettirecek durum yok. Kendilerine 'İptal etmeyin öteleyin' çağrısında bulunuyoruz'' yanıtını verdi. 

 

Bu haber 924 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir otel daha icrasan satılık
Bir otel daha icrasan satılık
THY haziranda 1 milyon yolcu taşıdı
THY haziranda 1 milyon yolcu taşıdı