Reklam
  • Reklam
Hedef 5 yılda 50 otele ulaşmak

Hedef 5 yılda 50 otele ulaşmak

Radisson Hotel Grup Orta, Güney ve Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye Bölge Başkanı Yılmaz Yıldırımlar :” Otel sayımızı 5 yılda 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

02 Mayıs 2020 - 06:47 - Güncelleme: 04 Mayıs 2020 - 10:40

Fortune’un sorularını yanıtlayan Yılmaz Yıldırımlar, turizm hakkındagi görüşleri dile getirdi.

“İstanbul yeni havalimanı Türkiye’yi yakın bölgede cazip ve tercih edilir kılıyor”
Türkiye’de 14’ü İstanbul’da olmak üzere ülkemizin en önemli bölgelerinde 24 otelde hizmet veriyoruz. Sakarya ve Diyarbakır’ın yanı sıra Trabzon’da, güneye doğru indiğimizde İzmir ve Çeşme’de otellerimiz var. Ayrıca altı otelimiz de yapım aşamasında.

Türkiye bizim için çok önemli bir ülke. Türkiye pazarına güvenimiz yüksek. Türkiye; hem yurtiçi hem yurtdışı pazarlar için dinlenme ve iş anlamında çeşitliliği sadece İstanbul değil diğer pek çok şehirlerindeki dinamik ekonomisi, kara-hava-deniz ulaşım altyapıları ile her geçen dönem güçlenen bir pazar. Özellikle yabancı yatırımcılar için cazibesini artırarak devam ediyor.

100’ü aşkın ülkede hizmet veren bir grup olarak Türkiye pazarını başarı hikayesi olarak görüyoruz. Dinamizmini her daim koruyan başarı hikayesi yazdığımız Türkiye pazarında markalarımızı daha da geliştirmeye ve ülke genelinde hem iş hem de tatil beldelerinde daha fazla büyümeye kararlıyız. Yatırım stratejilerinde erişebilirlik ve altyapının öneminin farkındayız. Dünyanın en büyük havalimanlarından İstanbul yeni havalimanı ulaşım kolaylığı transit ve aktarmalarda Türkiye’yi yakın bölgede cazip ve tercih edilir kılıyor.

Türkiye’de en fazla 5 yıldızlı otele sahip grubuz

Bu nedenle İstanbul’daki lider otel gruplarından biri olarak otel sayımızı 5 yılda 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Türkiye’de yurt içi turizm artışı grubumuza çok olumlu yansıdı. Tüm otellerimizde bunu görebiliyoruz. Türkiye pazarında son yıllarda çok olumlu ticari büyüme gösterdik. Ayrıca Orta Doğu’dan gelen İstanbul’daki otellerimizde konaklayan birçok misafirimiz var.

Luxury markamız Radisson Collection, upper upscale markamız Radisson Blu, kısa bir süre önce lansmanını yaptığımız upscale markamız Radisson ve upper midscale markamız Park Inn By Radisson. Radisson Blu markası ile Türkiye’de en fazla 5 yıldızlı otele sahip grubuz. Bir diğer markamız da Radisson’u da aynı düzeye getirmeyi amaçlıyoruz. İnşa süreci devam eden yatırımlarımız; Radisson Hotel Bursa, Radisson Blu Hotel Sakarya ve Radisson Collection Resort Spa Bodrum.

En büyük 10 şehirde yatırımlarına devam edeceğiz

Türkiye’nin geleceğine inancımız büyük, en büyük 10 şehrinde yatırımlarına devam edeceğiz. İstanbul’da Beyazıt, Sultanahmet, Esenyurt’un ardından Bursa ve Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olan İzmir’in Aliağa ilçesinde otellerimizi hizmete açacağız. Ayrıca ilk olarak Bodrum’da açacağımız üst sınıf lüks otel markamız Radisson Collection ile Türkiye pazarındaki yerimizi daha da güçlendireceğiz.

Yatırımlarımızda yüzde 40 ağırlık olarak İstanbul. Türkiye’nin en büyük 10 şehrinde yatırımlara devam ederek markalarımızın çeşitliliğini ve otel sayımızı artırmayı planlıyoruz. Türkiye’de büyümeye devam etmek, İstanbul’un merkezi bölgelerinde. Ayrıca Türkiye’de henüz olmayan Radisson Red, trend ve butik bir yaşam tarzı markası olacak.

Teknoloji, sanat ve müziğe odaklanan yaklaşımıyla pazarda önemli bir potansiyele sahip olacağını düşünüyoruz. Yeni yatırımlarımızın yüzde 75’i iş hayatının yoğun olduğu, yüzde 25’i ise turizm ağırlıklı şehirler olacak. Oda sayımız 4 bin 500. Beş yıllık planlarımıza göre otel sayımızı 50, yatak kapasiteli de 10 bine çıkarmayı hedefliyoruz.

Bu haber 1057 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazipaşa Rusya'dan gelen ilk uçuşu karşıladı
Gazipaşa Rusya'dan gelen ilk uçuşu karşıladı
Rusya'dan Antalya'ya 70 uçakla 23 bin turist gelecek
Rusya'dan Antalya'ya 70 uçakla 23 bin turist gelecek