Hepsi yıkılacak

Hepsi yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya'da yaptıkları denetimlerde imara aykırı 413 yapı tespit edildiğini belirterek, kaçak yapıların hepsinin yıkılacağını söyledi.

26 Mayıs 2020 - 08:50 - Güncelleme: 27 Mayıs 2020 - 09:47

Bakan Kurum, twitter hesabından yaptığı açıklamada, kıyılarda kaçak ve imara aykırı yapılarla ilgili imar denetçilerinin sahadaki çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Kurum, Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarında bugüne kadar 247 denetim gerçekleştirdiklerini ve 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettiklerini bildirdi.

Bakan Kurum, tespit ettikleri bu kaçak yapıların 266’sının Kaş, 49’unun Kemer, 40’ının Demre, 15’inin ise Manavgat ilçelerinde bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Yerel yönetimlerimize verdiğimiz talimatlar doğrultusunda tespit edilen tüm kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz. Kaçak yapılarla ilgili hukuki süreçleri işletirken büyükşehir, il ve ilçe belediyelerimizin bu konuda sahada vereceği destek çok önemli. Yerel yönetimlerimizle birlikte, ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz.''

Bu haber 910 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yorum
    1 ay önce
    Bu binalar yapılırken belediyeler neredeymiş acaba bu binalar bellii konut otellerin kaçak yapıları ve bu otellere her sezon başında gidip yıkım kararı almadan geri gelen belediye personeli ne oluyoda o otelin içinde geri tıpış tıpış geri geliyor biriside bunları araştırsın gidip baksınlar bakalım kendi resimi kul***ım a***ının dışına çıkan oteller ne olacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünlü otel grubu Kahramanmaraş'ta otel açıyor
Ünlü otel grubu Kahramanmaraş'ta otel açıyor
THY'de iade edilen biletin değeri yüzde 15 artacak
THY'de iade edilen biletin değeri yüzde 15 artacak