HÜRSAD, Firuz Bağlıkaya’yı desteklediğini açıkladı

HÜRSAD, Firuz Bağlıkaya'yı desteklediğini açıkladı

21. Uluslararası Hac ve Umre Turizm Fuarı İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde başladı. HÜRSAD Kurucu Başkanı Mehmet Uzuner ise “Dağ gibi hac umre acentaları o salonda yine olacak ve yine kazanacağız” dedi.

28 Ağustos 2019 - 14:45 - Güncelleme: 29 Ağustos 2019 - 13:56

21. Uluslararası Hac ve Umre Turizm Fuarı İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde başladı. Fuarın açılış seremonisi öncesi HÜRSAD tarafından organize edilen toplantıda konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Seçimlerden önce söz verdikleri gibi TÜRSAB’ın elini hac umre acentalarının cebinden çıkardıklarını söyleyen Bağlıkaya, “Yönetimde olduğumuz sürece de bu böyle devam edecek” dedi.

Seçim sürecinde HÜRSAD’la pazarlıklar yaptıklarına dair söylentiler çıkarıldığını hatırlatan Firuz Bağlıkaya, “HÜRSAD’la herhangi bir pazarlığımız olmadı. Bu konuda söylentiler çıkararak haksızlık yaptılar” dedi.

TÜRSAB’da başkanlığa iki dönem sınırlaması getirmeyi istediklerini hatırlatan Firuz Bağlıkaya, bunun yeni yasada olduğunu, yasanın çıkmamasına rağmen bu kuralı uygulama kararlılığında olduklarını söyledi.

“6 ayımızı icralarla meşgul ettiler”

Seçimlerin ertelenmesi nedeniyle göreve 3 ay geç başladıklarını hatırlatan Firuz Bağlıkaya, 18 aydır görevde olduklarını belirterek şunları söyledi: “18 senenin defosunu 18 ayda neden temizlediğimizi soranlar var. 18 ayın 6 ayı icralarla mücadeleyle geçti. TÜRSAB’ın kapısında her sabah icra kamyonları vardı. Bunların büyük bir kısmı da seçimi erteledikleri üç aylık dönemde kesilen çekler nedeniyle gelen icralardı. Bizi oradan kaçırmak için yıldırmak için her türlü operasyonu yaptılar. 6 ayımızı bu tür operasyonlarla meşgul ettiler. Şahsımıza ait bilgisayarları bile haczetmeye kalktılar. TÜRSAB’ın ekmeğini yemiş avukatın haciz memurlarına telefonda haczedilecek malların yerini tarif ettiği durumları bile yaşadık.”

“Hatalarımızı yüzümüze söyleyin”

HÜRSAD’ın kendisine destek açıklayan ilk dernek olduğunu hatırlatan Firuz Bağlıkaya, teşekkür ettikten sonra, “İstemeden yaptığımız hatalarımız mutlaka olmuştur, neticede hepimiz insanız. Ben buradayım… Şimdi herkese söz hakkı vereceğiz. Ben buradayım… Hatalarımızı yüzümüze karşı söyleyin. Söyleyin ki biz de hata yapıyorsak düzeltelim, ya da neden öyle yapmak zorunda olduğumuzu söyleyelim” dedi.

“TÜRSAB’ı kişilere bağlı olmayan kurumsal bir yapıya kavuşturmak istiyoruz”

TÜRSAB’ı kişilere bağlı bir kurum olmaktan çıkarıp kurumsal bir yapıya kavuşturmak için çalıştıklarını anlatan Firuz Bağlıkaya şöyle devam etti: “18 aylık süreçte ISO 9001 belgesini aldık. Biz burayı çağdaş kurumsal ve hiç kimsenin ağzına bakmadan yönetilen bir kurum haline getirmeye çalışıyoruz. TÜRSAB’ı başkanının kim olduğunun önemli hale gelmediği, tek amacının acentalara hizmet vermek olan bir kurum haline getireceğiz. Bunun için de önce evimizin içini sonra da mahallemizi temizlememiz gerekiyor.”

“Biz değişimi başlattık, birlikte devam ettireceğiz”

Değişim diyerek göreve geldiklerini hatırlatan Firuz Bağlıkaya, “Fakat sektörde 18 yıllık alışkanlık var. Üyelerimizde de bir takım alışkanlıklar var. İşi kötü giden hesabı TÜRSAB’dan soruyor. Biz değişimi başlattık. Bu değişim benim görev süremle de tamamlanmayabilir. Zaten doğası itibariyle aralıksız bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Bizden sonra da devam edecek. Benim sizden ricam, değişime sahip çıkmanız ve hep birlikte devam ettirmemiz." diye konuştu.

“Gelecek yönetimler bizim düşüncemizden çıkacak”

TÜRSAB’ın bundan sonraki yönetimlerinin de değişim çizgisinde olacağını ifade eden Firuz Bağlıkaya, sözlerini şöyle tamamladı: “Gelecek yönetimlerin de bizden çıkacağına inanıyorum. Çünkü biz TÜRSAB’a gelir kapısı olarak bakmıyoruz. Aynı düşüncede, aynı vizyonda olanlarla yürümek ve birlikte başarmak dileğiyle hepinizi saygı ve sevgiyle kucaklıyorum.”

HÜRSAD Başkanı Diyaeddin Şahin: Tekelleri kırdık

HÜRSAD’ın uzun ve mücadelelerle dolu bir süreçten geçerek bu günlere geldiğini anlatan HÜRSAD Başkanı Diyaeddin Şahin, “Yalnız kaldık, iftiralara uğradık fakat dik durduk. Artık kavga edeceğimiz bir merci yok. Bundan sonra hizmet etmekten başka bir mazeretimiz kalmadı” dedi.

Geçmiş TÜRSAB yönetimlerinde oluşturulan tekeller nedeniyle hac ve umre yapan seyahat acentalarından haksız kazançlar elde edildiğini anlatan Şahin, “Birlikteliğimizle tekelleri kırdık” dedi.

“Firuz Bağlıkaya sözünü tuttu”

TÜRSAB’ın geçmişte 'hizmet bedeli' adı altında milyonlarca dolar aldığını hatırlatan Diyaeddin Şahin, Firuz Bağlıkaya’nın verdiği sözü tutarak TÜRSAB'ın elini hac umre acentalarının cebinden çektiğini söyledi.

Suudi Arabistan’ın daha fazla ziyaretçi çekmek için bir takım değişiklikler başlattığını anlatan Şahin, umre vizeleriyle ülkelerin başka bölgelerine gidebilmelerinin önünün açıldığını ve münferit ziyaretlerin teşvik edildiğini belirterek, hac ve umre acentalarının bu değişime ayak uydurması gerektiğini söyledi.

Devam eden ve muhatabının Diyanet olduğu sorunlar için de gerekirse yasal yollara baş vuracaklarını anlatan Şahin, “Bu konuda Firuz Bey’den destek istiyoruz” dedi

Mehmet Uzuner: Desteğimiz devam edecek

HÜRSAD Kurucu Başkanı Mehmet Uzuner ise yaptığı konuşmada Firuz Bağlıkaya’nın kendilerine seçim öncesi verdiği sözlerin hepsini tuttuğunu belirterek, “Sayın Başkan bize verdiği sözün arkasında olduğu sürece biz de onun arkasında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Yine kazanacağız”

Yaklaşan TÜRSAB seçimlerinde bir takım adayların Firuz Bağlıkaya’nın listesine girebilmek için aday olduğunu ileri süren Mehmet Uzuner sözlerini şöyle tamamladı: “Bir takım aday ve adaycıklar var. Bir takım adayların da Firuz Bağlıkaya’nın listesine kaynak yapabilmek için çalıştıklarının farkındayız. Dağ gibi hac umre acentaları o salonda yine olacak ve yine kazanacağız”

 

Bu haber 1463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara otelleri Pandemi sınavını başarıyla atlattı
Ankara otelleri Pandemi sınavını başarıyla atlattı
Yöneticisini görmek için otelinde konaklamaya geliyorlar
Yöneticisini görmek için otelinde konaklamaya geliyorlar