İlk yolcu uçuşlarını duyurdu

İlk yolcu uçuşlarını duyurdu

Emirates belli başlı seferlerle yolcu taşımak için izinlerini tamamladı. 6 Nisan'dan itibaren bazı varış noktalarına yapılacak BAE kalkışlı yolcu uçuşları için izinler alındı. İlk uçuşlar Dubai'den Londra Heathrow, Frankfurt, Paris, Zürih ve Brüksel'e yapılacak.

06 Nisan 2020 - 16:06 - Güncelleme: 08 Nisan 2020 - 09:30

Emirates belli başlı seferlerle yolcu taşımak için izinlerini tamamlamıştır. 6 Nisan Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere, ilk uçuşlar Dubai'den Londra Heathrow, Frankfurt, Paris, Zürih ve Brüksel'e yapılacak olup Londra Heathrow'a haftada 4 sefer ve diğer şehirlere haftada 3 sefer düzenlenecek.

Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 2'den gerçekleşecek olan bu uçuşlar, sadece BAE'den giden yolcuları taşıyacaktır. Emirates ayrıca temel ürünlerin sevkiyatıyla ticareti ve toplulukları desteklemek üzere her iki yönde alt güvertede yük taşımacılığı gerçekleştirecektir.

Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum şu açıklamalarda bulundu:

"Her ne kadar varış ülkelerinin koyduğu giriş şartlarını karşılayan yolcularla sınırlı olsa da, bu ilk yolcu hizmetleri, ülkelerine ve ailelerine geri dönmek isteyen müşterilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanacak. Uçuşlarımızın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için verdikleri destekten ötürü BAE devletine ve tüm ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.

Mümkün olan en kısa sürede operasyonlarımızın tamamını devam ettirmeyi ümit ederken, COVID-19 salgınıyla mücadele eden çok sayıda şehrin karşılaştığı zorlukların farkındayız. Uçuş ağımız yalnızca seyahat kısıtlamalarının azaltılmasıyla eski haline dönebilecek olup en güncel gelişmelerle ilgili tüm otoritelerle yakın temasımızı sürdürüyoruz. Hizmetlerimizi devam ettirmek için attığımız her adımda, kabin ekibimiz ve müşterilerimizin güvenliğini ve sağlığını göz önünde bulundurarak otoritelerle yakın temas halinde çalışıyoruz. Durumu sürekli gözden geçiriyoruz ve mümkün olduğunda ilave hizmetlerle ilgili anında açıklama yapacağız.''

Emirates bu rotalarda seferlerini Business ve Ekonomi sınıfı koltuklardan oluşan Boeing 777-300ER uçaklarla gerçekleştirecek. Uygun yolcular uçuşları için  rezervasyon yaptırabilirler. Bu varış noktalarında seyahat kısıtlamaları geçerli olup yolcuların uçuşlarından önce kesinlikle giriş kriterlerini kontrol etmeleri tavsiye edildi.

Sağlık ve güvenlik gerekçeleriyle, Emirates bu uçuşlarda değiştirilmiş bir uçak içi hizmet programı sunacak. Dergi ve diğer basılı okuma materyalleri sunulmayacak olup yemek ve içecek servisi devam edecek ancak yemek servisi sırasında teması azaltmak için ambalaj ve sunumda değişiklikler yapılacak. Emirates'in Lounge ve Şoförlü Araç hizmetleri de bu süre boyunca geçici olarak askıya alınacak.

Tüm Emirates uçakları, her bir sefer sonrası Dubai'de gelişmiş temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçecek.

Bu haber 1296 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kemer yeni dönem turizme hazır
Kemer yeni dönem turizme hazır
Mısır 78 otele sertifikalarını verdi
Mısır 78 otele sertifikalarını verdi