İmamoğlu, ’Atatürk Havalimanı hastaneye dönüştürülmeli’

İmamoğlu, 'Atatürk Havalimanı hastaneye dönüştürülmeli'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'nın geçici hastaneye dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

27 Mart 2020 - 16:00 - Güncelleme: 28 Mart 2020 - 12:34

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, küresel hale gelen Koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında basın mensuplarının davet edilmediği etkinlik, canlı yayınla kamuoyuna ulaştırıldı. 

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük şehri olan İstanbul’da, evde kalan nüfusun kontrollü bir biçimde artırılmasının şartt olduğunu belirten İmamoğlu, şunları kaydetti:

''Sokağa çıkmamayla ilgili kararların daha radikal biçimde alınmasıyla ilgili, hükümetin mutlak daha etkin bir karar alması konusunda, İstanbul adına öncü bir çalışma yapmayı, dünden sonra bugün de yenilemek istiyorum. Devletin bu süreci daha şeffaf yürütmesi ve kamuoyunun bilgilendirilmesi mücadelenin başarısı açısından hayati hale gelmiştir. Bunun da altını çizmek istiyorum.

AHL GEÇİCİ HASTANEYE DÖNÜŞTÜRÜLMELİ

Hasta sayısının hızla artacağı göz önüne alındığında, sahra hastanelerinin kurulması, ekipman ve uzman hekimlerle donatılması için mutlaka harekete geçilmelidir. Bu vesileyle hava-kara ve metro ile ulaşılabilecek en merkezi noktada bulunan ve pek çok boş-kapalı mekana sahip olan Atatürk Havalimanı’nın da hızla koronavirus ile mücadele için bir geçici hastaneye dönüştürülmesi kesinlikle düşünülmelidir. Bunu da merkezi hükümete, Sağlık Bakanlığı’na duyuruyoruz.”

Bu haber 1065 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SunExpress, iç hat uçuşlarına yarın başlıyor
SunExpress, iç hat uçuşlarına yarın başlıyor
Denizlerde lodos kaynaklı kirlilik
Denizlerde lodos kaynaklı kirlilik