Reklam
  • Reklam
İspanya fiyatları son dakikada indirdi

İspanya fiyatları son dakikada indirdi

LMX Türkiye Genel Koordinatörü Serdar Bayraktar, İspanya’nın son dakikada fiyatları yüzde 20-25 oranında indirerek kısa vadede piyasaya geri döndüğünü söyledi.

15 Nisan 2019 - 03:43 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 - 09:10

Serdar Bayraktar Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada,  Kasım 2018 yaz satışlarının başlamasıyla birlikte herkesin büyük umutlar beslediğini ve sektör  olarak hedefleri hemen yükselttiklerini, % 60-80 arasında bir artış ile gerçekleşen 1. ve 2. Early Booking  döneminden sonra artışlar ınerimeye başladığını belirtti.

İspanya fiyat kırdı

‘’Bundan sonra yapmamız gereken bu artışı sabit tutabilmektir’’ diyen Bayraktar, ‘’Zira son zamanlarda günlük satışlarda bir azalma olduğu görülmektedir. Bunun en büyük sebeblerinden birisi , İspanya’nın son dakikada fiyatlara müdahele etmesi ve neredeyse % 20 -25 lik indirimlerle kısa vaadede piyasaya geri dönmesidir’’ dedi.

Yine last minuteye kaldık

Türkiye’nin bu yıl da las minute satışlarına kaldığına vurgu yapan Serdar Bayraktar, şunları söyledi:

‘’Türkiye olarak 2019 da bizi yine bir LAST MINUTE sezonu bekliyor diyebiliriz. Maalesef  oturmayan bir fiyat politkamız sayesinde  büyük boşluklar yaşanıyor ve bunları ancak son dakika satışları ile kapatabileceğiz. Bunu da uçak kapasitelerinde bir daralma yaşanmadığı takdirde gerçekleştirebiliriz. Germania’nın pazardan çekilmesi, 737 Maxx da başlayan sorunlar genel olarak pazarımızı etkileyecektir.’’

LMX’in hedefi 175 bin pax

Tüm süreclerden LMX’in de geçtiğine işaret eden Bayraktar, şöyle konuştu: 

‘’Cok iyi bir Early Booking dönemi geçirdik, daha sonra bir durulma yaşandı, Berlin ITB fiuarı öncesi yapılan açıklamalar nedeniyle rezervasyon akışı zayıfladı ve bizim de artışlarımız % 10 a kadar geriledi. Paskalya tatilinin bu yıl Nisan sonuna denk gelmesinden dolayıda Mart satışlarımız geçen yıla gore azaldı ancak buna karşılık Nisan satışlarımız arttı.

Önümüzde büyük bir boşluk yaratacak olan Mayıs ayı var, otelci dostlarımız ile yaptığım her görüşmede Mayıs ayının nispeten boş geçeceğini vurgulamama rağmen halen maalesef bekleyip de görelim diyen bir anlayış hakim.

LMX olarak 2019 sezonunu % 10-15 lik bir artış hedefliyoruz. Güçlü olduğumuz Last Minute de bu artışı yakalayıp sezonu 175.000 Pax ile kapatmayı ön görüyoruz.  Şu anki Pax sayımız 71.000.  Otelci ve Acentacı dostlarımızın destekleri ile hedefimize ulaşacağımızdan eminiz.’’ 

Bu haber 487 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jazeera İstanbul uçuşlarına başladı
Jazeera İstanbul uçuşlarına başladı
Otel kanalizayonunu temizlerken gazdan zehirlenen 7 kişi öldü
Otel kanalizayonunu temizlerken gazdan zehirlenen 7 kişi öldü