Katarlı turistler Dalaman’a uçacak

Katarlı turistler Dalaman'a uçacak

Katar ile imzalanan ikili havacılık anlaşması kapsamında, iki ülke arasındaki uçuş hakkı 63 frekansa yükseldi. Böylece Katarlı turistler için Dalaman'a da uçuşların önü açıldı.

02 Aralık 2018 - 04:40 - Güncelleme: 04 Aralık 2018 - 13:30

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 4. Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani başkanlıklarında 26 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantı kapsamında ülke liderlerinin himayelerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Katar Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Saad Al-Muraikhi tarafından Türkiye ile Katar arasındaki uçuşları düzenleyen yeni bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

İmzalanan metin ile Katar tarafınca haftalık 10 frekans gerçekleştirilebilen Doha-İstanbul hattı uçuşları 14 frekansa çıkarıldı.  Dalaman’a da haftada 3 frekans sefer düzenlenebilmesine imkan sağlanarak iki ülke arasında mevcut olan haftalık 56 frekans uçuş hakkı toplam 63 frekansa çıkarıldı.

Ülkemiz tarafından da bahse konu 63 frekans ülkemizdeki tüm noktalardan çıkışlı olarak Doha yolcu seferleri için kullanılabiliyor..   

Bu haber 1638 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Huzurlu tatilin adresi ''Samsun karavan Parkı''
Huzurlu tatilin adresi ''Samsun karavan Parkı''
Pandeminin turizme etkisi sadece Antalya'nın meselesi değil
Pandeminin turizme etkisi sadece Antalya'nın meselesi değil