Reklam
  • Reklam
Kemer’de ’’Bir turistte sen getir’’ kampanyası

Kemer'de ''Bir turistte sen getir'' kampanyası

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ''Bir turistte sen getir'' kampanyası başlatacaklarını söyledi.

09 Temmuz 2020 - 08:39 - Güncelleme: 10 Temmuz 2020 - 11:20

Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

Toplantıda, Kemer turizmi, esnafların sıkıntıları, esnafın sorunlarının çözüm yolları, turist potansiyeli gibi ana başlıklarda fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Başkan Necati Topaloğlu, pandemi sürecinde Kemer’in de çok etkilendiğini ancak bu işin içinden başarıyla çıktıklarını söyledi.  Topaloğlu, Kemer’deki mağazaların yüzde 80’i turiste yönelik olduğu için en çok zararı görenler arasında Kemer’in yer aldığını aktararak, hükümetin yayınladığı genelgeye istinaden pandemi sürecinde kapalı kalan iş yerlerinden kira alınmayacağını hatırlatarak, paket servis yapanların da kiralarını 3 ay ötelediklerini kaydetti.

TURİZMDE KRİTİK NOKTA ALMANYA

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır ile görüştüklerine değinen BaşkanTopaloğlu, turizmde yaşanan gelişmelerini değerlendirdiklerini kaydetti.

Topaloğlu, Yağcı’nın turizm sektöründe olumlu gelişmelerin yaşandığını söylediğini anlatarak, “Erkan Yağcı, İngiltere’nin 15 Temmuzda seyahat yasağını kaldıracağını söyledi. Macaristan buna uyacak gibi duruyor. Şu anda gelen Ukrayna, Belarus, Moldova var ama bunlar bize yetmiyor dedi. 15 Temmuzdan sonra Almanya’nın bu konuyu gevşeteceğini düşünüyoruz. Almanya bu adımı atarsa birçok ülkenin onu takip edeceğini söyledi. Buna Rusya’da dahil. TÜROFED Başkanı Çorabatır ise kritik noktanın Almanya olduğunu söylüyor. Almanya bu adımı attığı zaman arkasından Macaristan, Slovakya, Çekya, Polonya gibi ülkelerin devam edeceğini söyledi. Bütün bunların olması dahilinde de turizm sezonunun Kasım ayının sonun kadar devam edeceğini aktardı” diye konuştu.

GRAHAM JARVİS GELİYOR

Kemer’de ‘Bir turist de sen getir’ kampanyası başlatacaklarını aktaran Başkan Topaloğlu, şöyle devam etti:
“Sosyal medyada çok sayıda takipçisi olan insanları bulalım ve bölgemize tatile getirelim dediler. Biz de bununla ilgili bir çalışma başlattık. Belediyemiz meclis üyesi Semih Özdemir de bir çalışma yaptı ve sonuçlandı. Ünlü endurocu İngiliz Graham Jarvis Kemer’e 5 günlüğüne tatile geliyor. Burada bir de film çektirecekmiş. Kendisi zaten dünyaca ünlü birisi. Kendisini en iyi şekilde ağılayacağız ve Kemer’in güvenilir bir tatil merkezi olduğunu da kanıtlayacağız.”

 

Bu haber 687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Talya otel için idari süreçlerin tamamlanması bekleniyor
Talya otel için idari süreçlerin tamamlanması bekleniyor
THY Avrupa'nın zirvesinde
THY Avrupa'nın zirvesinde