Kosova’dan Antalya’ya haftada 9 sefer yapacak

Kosova'dan Antalya'ya haftada 9 sefer yapacak

Ephesus Travel Managing Partner Cuneyd Ustaibo, bu yıl Kosova'dan Antalya'ya charter seferleri ile haftada 9 sefer yapacaklarını söyledi.

03 Mart 2020 - 11:05 - Güncelleme: 04 Mart 2020 - 11:07

Cuneyd Ustaibo, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, Türkiyeye turist gonderme açısından gelişim gosteren Kosovada, bu yıl da her konuda artış yasanmasının beklendiğini ifade ederek, ''Kosovada faaliyet gosteren Ephesus Travel bu yıl da en onemli destinasyonu Antalyadır. Antalya bolgesinde  Kosova piyasasının yaklaşık olarak  yüzde 15 payına sahip olan Ephesus Travel bu yıl da Antalyada lider acente konumunda olacaktır'' dedi. 

63 bin koltuk kondu

Ustaibo, bu yıl Antalyaya Kosovadan 63000 civarinda koltuk konduğuna işaret ederek, ''Ucuslarımız Mayıs ortasında başlayarak, Ekim ayına kadar sürecektir. Antalyanın Kosovada daha iyi bir tanıtımı yapılmış olsaydı bu rakkam 100 binlere bile gelirdi. Çünkü 1 milyon 700 bin nufusa sahip olan Kosova'nın 900 bini yaz tatiline çıkmaktadır. Bu vesile ile özellikle Antalya Büyükşehir Belediyesinin bu bölgede daha fazla faaliyet gostermesini bekliyoruz. Ephesus Travelin Türkiye'deki  partneri olan AKAY TOUR ile kendi capımızda tabi Antalya otellerininde yardımı ile Antalya bölgesinin tanıtımını en iyi sekilde yapmaya calışıyoruz. Zaten Antalyanın en buyuk turizm sirketlerinden olan AKAY TOUR'un partnerimiz olması, bu işin kaliteli yapmamızın en büyük etkenlerinden biridir'' diye konuştu.

Antalyaya haftada 9 ucus olacak 

Bu yil kış dönemi suresince Türk Hava Yolları ve Pegasus aracılığı ile Istanbula rekor sayıda yolcu gonderdiklerine dijkkat çeken Cuneyd Ustaibo, şunları söyledi:

''Istanbula haftada 20 ucağın olması, Istanbulun en önemli destinasyon haline gelmesi, bizleri mutlu etmektedir. Zaten Istanbul yaz dönemi boyunca da satışa devam edecek destinasyonlardan biridir. Bu sene ilk olarak Bodrum ucuslarına da baslıyoruz. Haziran ortalarından Eylüle kadar haftada 1 uçak olarak. Bu yeniliğe baslamış bulunmaktayız. Ege bölgesinin de Kosovalı turistlere ne kadar cazip ve güzel oldugunu gostermek istiyoruz. Bu vesile ile sadece Bodrum degil, Didim Marmaris, Kuşadası ve diger bolgelerde de bulunan otellere, muşterilerimizi göndermiş olacağız.

Bu arada Ephesus Travel olarak 19 Mart tarihinde ilk gurubumuzu Antalyaya göndereceğiz. Bu vesile ile sezonumuzu acmış olacağız. Ephesus Travel olarak Antalya ile 2005 yılından bu yana çalışıyoruz.'' 

Bu haber 3497 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aykan Akgun
    3 ay önce
    Cuneyd beyi Türkiye ve özellikle Antalya turizmine katkılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu Cesur kararından dolayı da tebrik eder, başarılar dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRSAB, ''Haklarında yasal işlem başlatılacak''
TÜRSAB, ''Haklarında yasal işlem başlatılacak''
Ersoy, ''Kentlerin özgün kimlikle markalaşması önceliğimiz''
Ersoy, ''Kentlerin özgün kimlikle markalaşması önceliğimiz''